Chlapec, kterého pokousal v pondělí po poledni u hospody ve Štěchovicích na Příbramsku šestiletý rotvajler, je podle dostupných informací ve stabilizovaném stavu a poraněnou ruku mu lékaři zachrání. Vrtulník ho transportoval do Fakultní nemocnice v Motole. „Pes chlapci způsobil tržné zranění horní končetiny. Zasahující lékař měl zároveň podezření na frakturu této horní končetiny,“ řekla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Policejní vyšetřování celého neštěstí je zatím na začátku. „Byly zahájeny úkony v trestním řízení ve věci podezření z trestného činu těžké újmy na zdraví z nedbalosti, a to zatím proti matce dítěte. Zjišťuje se, jaký má podíl na zavinění ona či majitel psa. Zatím byl vyslechnut nájemce restaurace, matka chlapce kvůli psychickému stavu zatím vyslechnuta nebyla,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová. Podle ní se čeká na lékařskou zprávu o zdravotním stavu dítěte a na výslech chlapce. „Přímí svědci události nejsou. Co se stalo, je předmětem dohadů. Ve věci nadále probíhá šetření. Pes je do čtvrtka v karanténě za účelem odebrání testových vzorků a byl o něj projeven zájem od občanů,“ doplnila Schindlová.

Malý Dominik a ještě dvouletá holčička si v pondělí po obědě hráli se psem na oplocené terase u hostince, kde matka chlapce pracuje jako servírka.


Pokud si psa do čtvrtka nikdo nevezme, chtějí ho majitelé nechat utratit.