Záchranáři na Příbramskuve čtvrtekdopolednepomohli na svět dvěma dětem. V osm hodin ráno vyjížděli do dobříšské polikliniky, kde začala rodit mladá žena. "Zdravotnická posádka asistovala při porodu pod vedením místní gynekoložky,"uvedla mluvčí záchranky Nina Šeblová. Chlapeček podle ní přišel na svět velmi rychle, lékař zkontroloval zdravotní stav matky a dítěte a záchranáři je odvezli do Příbrami na porodnické oddělení. „Matka i s malým Jakubem byli v pořádku,“ doplnila Šeblová.

Před jedenáctou hodinou volala záchranku nastávající maminka ze Sedlčan. "Na místo vyjela rychlá lékařská pomoc ze Sedlčan. Během
transportu však došlo k porodu přímo v sanitním voze. Zdravotníci odrodili zdravou holičku. Jednatřicetiletou maminku i s dcerou převezli do příbramské nemocnice do porodnice. Obě byly v pořádku,"sdělila mluvčí.

„Termín porodu byl až 17. dubna. Začala jsem mít bolesti. Volala jsem nejdřív manžela, aby přijel z práce domů a pak záchranku – záchranka přijela dřív. Vezla mě do Příbrami, ale nedojeli jsme,“ řekla Milena Gáborová, maminka malé Michaely. Holčička bude mít zapsánu jako místo narození obec Dublovice. Právě u Dublovic totiž sanitka musela zastavit a záchranáři tam přivedli na svět Michaelu. Ta po porodu měřila 50 centimetrů a vážila 3,95 kg. „Doufala jsem, že záchranka přijede včas. Jinak by musel u porodu zřejmě asistovat manžel,“ dodala Milena Gáborová. „Máme už pět dětí, toto je šesté. Už když bylo na cestě čtvrté dítě, dělala jsem si legraci, že budeme mít smíšenou Klapzubovu jedenáctku,“ žertovala v příbramské porodnici spokojená maminka.