Členové volebních komisí na Gymnáziu Komenského v Příbrami se shodli, že se lidé během týdne zřejmě rozmysleli, protože začali chodit, alespoň v pátek,ve větším počtu než minulý týden.

Hned v první půlhodině odvolilo v pátek ve volební místnosti v dobříšském pečovatelském domě 40 lidí. V největším volebním obvodu v Rožmitále pod Třemšínem na Příbramsku odvolilo do páteční 16. hodiny 6,5 procenta oprávněných voličů. V nejlidnatějším příbramském okrsku v základní škole na Březových Horách přišlo do 16. hodiny k volebním urnám 13,6 procenta voličů.

„Jsem ve volební komisi už potřetí a musím říct, že letos chodí volit lidé výrazně vyšší věkové hranice. Já osobně si myslím, že jedno kolo senátních voleb by stačilo," řekla členka volební komise 18. okrsku na Gymnáziu Komenského v Příbrami Ivana Kubínová. "Dvě kola jsou v pořádku. Alespoň mají obě strany větší šanci na to, co chtějí. Jsem moc zvědavá, jestli jsem zvolila správně,"uvedla volička Vlasta Bryndová z Příbrami.


Předvolební kampaň dvou kandidátů postupujících za volební obvod Příbram, tedy starosty a poslance Josefa Řiháka (ČSSD) a dosavadního senátora Jaromíra Volného (ODS) v posledním týdnu nebyla nijak útočná. Připomínali se voličům volebními plakáty a letáky a vyzývali je, aby přišli ke druhému kolu voleb.

Volby v Příbrami: 17 hodin - 17 procent: Volební účast ve druhém kole senátních voleb za všech 38 příbramských volebních okrsků byla v pátek v 17 hodin 17 procent. Kandidát Josef Řihák má číslo 1, kandidát Jaromír Volný má číslo 7.


Všeo prvním kole senátních voleb i volbách do krajského zastupitelstva, které se konaly minulý týden, najdete v souvisejících článcích vpravo.

Náš Seciál VOLBY 2008 najdete ZDE