Pokud záměr posvětí krajští zastupitelé, peníze by měly zamířit také na Příbramsko. Konkrétně do Čenkova, kde obec pořídí zahradní techniku (339 575 Kč).

„Těší mě, že můžeme v posledních letech z rozpočtu kraje přispívat na obecní projekty, ať už z oblasti dopravní či technické infrastruktury, občanského vybavení či na úpravu veřejných prostranství. Finanční situace, zejména malých obcí v okamžiku, kdy mají investovat, totiž není v žádném případě jednoduchá. Současně bych rád vyzval další obce v kraji, aby se svými projekty do dotačního programu přihlásily. Termín podávání žádostí v rámci aktuálně otevřeného programu končí 28. června,“ konstatuje náměstek pro oblast financí a dotací Michael Kašpar (STAN).

Poskytnutí dotací na rozvoj malých obcí vychází z Programu 2021-2024 pro poskytování dotací na rozvoj obcí do 2000 obyvatel ze Středočeského Fondu obnovy venkova. Program je vyhlášen na čtyři roky a obce z něj mohou získat 1000 Kč na jednoho obyvatele a využít je na jakoukoli obecní infrastrukturu. Menší obce (do 199 obyvatel) mohou žádat o maximální dotaci 200 000 Kč. Celkový objem finančních prostředků na celé čtyřleté období činí 578 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat: Podívejte se: Sedlčanský kulturák vyprodala Bára Hrzánová a Hrdý Budžes

Představení Hrdý Budžes v Sedlčanech. | Video: Deník/Michal Bílek