Přestože všechny zvolené kandidáty čekají povolební jednání, klasické rozdělení na koalici a opozici v Petrovicích nelze čekat. „Na to tady nehrajeme. Dokonce v minulém období jsme jako vítěz voleb měli v radě menší zastoupení než kandidáti druhých KDU-ČSL,“ prozrazuje Štěpánek s tím, že si myslí, že by to tak mělo být i ve větších městech.

Podle něj hlavními body jednání mezi zástupci zvolených stran bude obsazení místa místostarosty Petrovic. „Současná místostarostka Vlasta Roubíková dlouho před volbami oznámila, že už kandidovat nechce, přestože měla mezi lidmi podporu. Ta se tak loučí a my budeme muset řešit, kdo její místo obsadí,“ říká současný petrovický starosta s tím, že místostarostce děkuje za její vynikající dlouhodobou práci pro obec.

Do zastupitelstva se dostalo i několik nových tváří, které tvoří až jednu třetinu patnáctičlenného zastupitelstva. Petr Štěpánek si je vědom, že bude potřeba se také seznámit s názory těchto nováčků a absorbovat jejich pohled na problémy a potřeby obce.

Jakmile se prý podaří domluvit obsazení místa místostarosty a složení rady, nebude nic bránit tomu, aby byl stanovený termín ustavujícího zastupitelstva. Podle Petra Štěpánka vše bude stát jen na tom, aby se našel vhodný termín, který bude vyhovovat všem zastupitelům. Osobně si myslí, že by se ustavující zastupitelstvo mohlo sejít někdy na přelomu října a listopadu.

Jedním z hlavních úkolů nového zastupitelstva bude pokračování ve stavbě nové kryté sportovní haly, která začala minulý týden. Celkově obec projekt vyjde na 20 milionů korun, ale zhruba polovinu částky mají pokrýt získané dotace.