Mateřská škola Landie, která sídlí v prostorách základní školy, byla zaměřená především na sportovní aktivity. Nyní ale ukončí svůj provoz, protože jí odešel sponzor. „Rodiče dětí, které jí navštěvují, však mají zájem, aby pokračovala, a proto jsme se rozhodli, že v jejím provozu budeme pokračovat,“ potvrdil starosta Petr Štěpánek.

Zastupitelé však museli ještě rozhodnout, jestli bude školka provozována jako odloučené pracoviště Mateřské školy Petrovice, nebo bude provozována současným vedením ZŠ Petrovice a vznikne tak nová školka.

Nakonec zvítězila druhá možnost. „Rozhodli jsme se, že se školka převede pod základní školu, takže vznikne nová organizace Základní a Mateřská škola Petrovice s jednou ředitelkou. Bude pokračovat v podobném sportovním duchu, jaký nabízela Landie,“ dodal petrovický starosta.

V Petrovicích tak budou dál pokračovat dvě mateřské školy. „Jediné, co je pro obec malinkým mínusem, je fakt, že nám současný provozovatel Landie přestane platit nájem, ale topit tam budeme stejně a mzdové prostředky nám, předpokládáme, vykryje ministerstvo školství,“ dodal starosta.

Pod novou hlavičkou mateřská škola začne fungovat letos v září.