Nápad na pořádání této akce vznikl vlastně náhodou při podobné akci v Klecanech, která se jmenuje Klecanský masakr motorovou pilou. „V té době jsme regenerovali zrovna městský park a měli jsme hodně pokácených stromů a mě se zalíbila myšlenka z nich vytvořit nějaké podobné dřevěné plastiky,“ vzpomíná na začátky akce petrovický starosta, ale nyní už také jeden z účastníků akce Petr Štěpánek.

Vloni se akce přesunula ze zámeckého parku na náměstí, kde podle organizátorů osloví daleko více lidí. „Omlouvám se lidem, kteří bydlí tady v okolí, za ten ruch motorových pil, ale přestože prostředí parku je krásné, tak tady na náměstí má ta akce daleko větší dosah. Už jen lidé, co tudy projíždějí, vidí, že se tu něco děje,“ říká Štěpánek, který v rámci letošního ročníku vyřezal plastiku medvěda.

Letos vzniklo celkem šest nových plastik a kromě zmiňovaného „starostova“ medvěda, mezi nimi najdete dřevěný trůn v podobě českého lva, houpačku s Mickey Mousem nebo třeba mořského koníka. Už nyní mohou obyvatelé Petrovic a okolních osad podávat návrhy na umístění jednotlivých dřevěných soch. „Vzhledem k tomu, že máme osmnáct místních částí, tak je stále kam dávat,“ dodává starosta Petrovic.