Statut Baby Friendly Hospital získal kolektiv dětského oddělení především za své odhodlání, snahu vyhovět všem požadavkům a především pak za přístup k práci, maminkám a jejich novorozeným dětem.

Ředitel příbramské nemocnice pochválil zdravotní sestry z oddělení. Všechny od něj dostaly jako dík řezanou růži. „Myslím, že byste dobrou komunikaci s lidmi mohly rozdávat,“ pochválil sestry Stanislav Holobrada.

Plaketu slavnostně předala zástupkyně organizace, která ocenění nemocnicím v České republice uděluje, Anna Mydlilová. Je zároveň také velkou propagátorkou kojení. „Byla to pětiletá spolupráce s oddělením, ale byla krásná a moc za ni děkuji,“ poděkovala Anna Mydlilová sestrám z novorozeneckého.

Vstřícné jednání si po narození své druhé dcery Esterky pochválil Vít Tichý z Příbrami. „Nemám vůbec žádnou připomínku. Kdybych nemusel hlídat první dcerku, mohl bych tu s manželkou bydlet,“ řekl šťastný tatínek na nadstandardním pokoji novorozeneckého oddělení.

Čtvrtečního ocenění se zúčastnil také příbramský starosta Josef Řihák. „Myslím, že nemocnice není nakloněná jen dětem, ale všem pacientům. Má ale málo odborných lékařů, což je možná také o platech. Dcera je také zdravotní sestra a vím, že je to řehole,“ zhodnotil Řihák.

Co vlastně muselo příbramské novorozenecké oddělení splnit, aby si plaketu s kojící matkou zasloužilo? „Celých pět let jsme usilovali o poslední hvězdičku, která chyběla k vyznamenání. A tím bylo kojení. To je stále ten nejlepší způsob startu dítěte do života,“ vysvětlila vrchní sestra gynekologicko – porodnického oddělení příbramské nemocnice Vlasta Smetanková.