S jakými problémy se právě potýkáte, co vás nejvíc trápí?
Mám na starosti zimní stadiony, aquapark a areál Nový rybník s letním kinem. Jak na zimních stadionech tak v aquaparku nám duševně i fyzicky zastaraly technologie. Strojní vybavení, které nevidíte, je na tom hůře než části, které návštěvník vidí. A na Novém rybníku se čas zastavil už dávno. V souvislostech s očekávanými nižšími výběry daní a tudíž i nižšími příspěvky je to docela smutné. Na druhou stranu ale musím říct, že celý ten kolos je v chodu, funguje a pracuje v něm spousta lidí, kteří denně odvádí i více než jen svůj díl poctivé práce. Občas jim ani nestihnu poděkovat.

Jaké máte plány a sny? Co vám brání v jejich uskutečnění?
Sny se musí redukovat podle peněz, ale plány nám ještě nějaké zbyly. Zejména se týkají úprav technologií, které mohou přinést úspory. Je zapotřebí dokončit vystrojení vlastního vrtu na vodu a retenčních-akumulačních nádrží, voda nás stojí opravdu hodně a bazén na ní „jede“. Je třeba rekuperovat vzduch z bazénu, převést vytápění vířivek na páru, využít odpadní vodu a teplo. Tobogány jsou ve špatném stavu, vířivky tečou. Rád bych přidal pro návštěvníky občerstvení se vstupem z bazénu, stejně tak i vedle veřejného bruslení. Venkovní bazén potřebuje vyměnit brodítka a dětský bazén a udělat pro ně nové rozvody vody, aby plovárna mohla být vůbec na jaře otevřena. Je toho hodně, ale ani ne tak hodně, co bych chtěl, ale co je třeba.

Potýkáte se se stížnostmi lidí?
Ano, stížnosti jsou. Z mého pohledu většina nesmyslných. V poslední době v aquaparku si třeba návštěvníci hodně stěžují na to, že jsme důsledně začali vyžadovat zákaz holení, stříhání a broušení kůže v areálu. Zejména v sauně to vadí několika hostům, kteří odmítají pochopit hygienickou podstatu problému a vidí jen svou napařenou, dobře se holící tvář. Na zimním stadionu jsou to potom hlavně stížnosti, které souvisí se zaváděním změn a návštěvních řádů, které zdánlivě návštěvníky omezují. Ale jít proti zavedeným, i když třeba již na pohled špatným a nesmyslným zvyklostem, je nepopulární. Narážím i na nepochopení funkcionářů. Některé stížnosti jsou i oprávněné, třeba na technický stav věcí, tam mě potom mrzí, když nelze z finančních důvodů sjednat nápravu.

Jak vás v plánech podporuje město?
Jsme příspěvková organizace, na podpoře města jsme závislí. Ale město bude muset šetřit a pocítíme to všichni, plány se budou muset seřadit do fronty. Může dojít i k tomu, že se prostě budeme s velkým úsilím snažit jen o udržení současného standardu.

Co byste chtěl změnit? Co vás štve a naopak těší?
Změnit snad ani nic, stačí když se některé věci dají do pořádku. Jsou problémy, které tu přetrvávají od předchozích vedení. Štve mě, že doba nyní plánům nepřeje, šetřit se opravdu musí. Těší mě při tom, že mnoho návštěvníků již poznalo změnu, i když ty zásadní věci vlastně vůbec nevidí.

Čím byste se pochlubil nebo naopak za co se stydíte?
Chlubit se ještě za ty tři měsíce není čím a nic špatného se mi, krom toho zákazu holení, snad také ještě nepodařilo udělat.

Na jaké akce se lidé mohou těšit?
Jen co vybavíme malou halu zimního stadionu nutným zařízením, začneme pořádat diskotéky na ledě. Rozšíříme přístup veřejnosti na bruslení i v dopoledních hodinách. V aquaparku přidáme lepší ozvučení, v běhu je aqua aerobic s cvičením pilates, a to i s hlídáním dětí pro cvičící maminky, o dalších cvičeních jednáme. Vedení SZM navrhlo nový ceník, který otevře více pro veřejnost i víceúčelovou halu. Pracujeme na rozšíření nabídky vyžití ve venkovních prostorách aquaparku i v areálu Nového rybníku. Doufám, že budeme příjemně překvapovat a vrátí se nám to návštěvností.