Jedním z nich je i zpevněná plocha Na Flusárně, která doposud sloužila jako místo, kde buď pořádaly své představení cirkusy a další podobné atrakci a mimo tyto dny na ní většinou parkovali kamióny. To by se ale mělo změnit, neboť podle návrhu dopravní komise města by v této části mohlo vzniknout parkoviště P + R.

„Zavádění zpoplatnění jen některých lokalit je krátkozraké, protože to většinou pouze vytlačí ty auta do přilehlých ulic, kde to komplikuje život dalším lidem. Proto je potřeba budovat nové záchytné parkovací plochy. Právě plocha Na Flusárně se nabízí jako jedno z ideálních míst, kde by mohlo být záchytné parkoviště,“ vysvětluje záměr návrhu komise její předseda a zastupitel města Václav Švenda.

Místo je vhodné i proto, že se u něj dál poměrně snadno vybudovat autobusová zastávka. „V blízkosti parkoviště chceme vybudovat autobusovou zastávku, kudy by projížděly autobusy integrované dopravy. Lidé, kteří cestují z Příbrami dále do Prahy, by mohli parkovat právě zde a nezabírat volná parkovací místa ve staré části města nebo v okolí II. Polikliniky či na Drkolnově,“ konstatoval starosta města Jan Konvalinka s tím, že nevidí jediný důvod k tomu, proč by měla být plocha v blízkosti centra města obsazena odstavenými kamiony.