Do republikové soutěže se Pňovičtí probojovali letos popáté. „Naši hoši oslnili výsledky už v běhu na 100 metrů s překážkami. Honza Vachata časem 16,37 sekundy vyhrál třetí místo v této disciplíně a jen setina vteřiny jej dělila od stříbra,“ sdělil Jiří Janoušek z SDH Pňovice.

Pavel Maňas zvládl běh na 100 metrů za 16,40 sekundy a skončil čtvrtý. Páté místo obsadili pňovičtí ve štafetě 4 x 100 metrů s překážkami v čase 59,61 sekundy.

Rozhodující závody v požárním útoku se konaly v neděli. „Družstvo do toho šlo na jistotu s dlouhým náběrem vody, kterým sice ztratilo dvě až tři vteřiny, ale kluci podali životní výkon s časem 29,45 sekundy a byli na pátém místě. Po součtu výsledků ze všech disciplín obsadili čtvrté místo na mistrovství republiky, za což jim patří obrovský dík,“ připomněl dramatický závod Janoušek.

Nutno dodat, že Pňovice od výsledku vítězného družstva, kterým byly Radimovice ze severních Čech, dělilo jen 0,75 sekundy. Nejvyšší republikové soutěži předcházelo Mistrovství Evropy v požárním sportu, které se konalo v Ostravě. Okres Příbram má v širším výběru týmu závodníků za SDH České republiky tři hasiče. Je jím Karel Boukal s Janem Vachatou z SDH Pňovice a také je tam dorostenecký mistr ČR pro rok 2006 a 2007 v běhu na 100 metrů překážek Pavel Maňas z SDH Bezděkov.

„Do bojů na evropské soutěži zasáhli Jan Vachata a Pavel Maňas a vybojovali pro české hasiče vynikající páté místo. Mistry Evropy se stalo družstvo profesionálních hasičů České republiky,“ doplnil Janoušek.