Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po dobu v airbagu si nic nevybavuji, aneb perličky z pojišťoven

Příbramsko – Také během letošního roku zaslechli operátoři klientského servisu pojišťoven od lidí, kteří jim oznamovali pojistnou událost, řadu neuvěřitelných „hlášek". Mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek pro Deník některé zaznamenal.

31.12.2013
SDÍLEJ:

Ohňostroj (ilustrační snímek)Foto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Hlášení pojistné události motoristy

• Plánek nehody? Jak mám podle vás ztvárnit opilce, který mi upadl na auto, urval stěrač a rozbil flaškou sklo?!
• (z dotazníku) Policejně šetřeno: Ano. Kým: No asi policajty!
• Svědek nehody přede mnou utekl do hospody, kde jsem ho už neidentifikoval.
• Neměnil jsem pruhy ze škodolibosti, ale vyhledával jsem pruhy bez kolejí.
• Viditelně nebylo poškozeno nic, nicméně je tma, takže ještě doplním ve dne.
• Parkoval jsem na lesní cestě za účelem hub, jako mnoho jiných aut.
• Necouvala jsem zbrkle, nestačila jsem pouze přeřadit nohu.
• Výstražný trojúhelník jsem neinstaloval, beztak by mně ho rozsekali stejně jako ten nahlášený zadek.
• Po dobu v airbagu si nic nevybavuji.
• Požadoval jsem vyšetření vinice na alkohol.
• Před nehodou jsem netelefonovala, jen psala manželovi stručnou sms, že jsem v pořádku.
Nevšední příhody 
v domácnostech
• Požár v kuchyni vznikl od elektrického vařiče, u kterého si děti hrály na bezdomovce a posléze toho nechaly.
• Policie u toho byla, něco sepsala a řekla, že na ty králíky stačí pojišťovna.
• Škodu způsobila pravděpodobně tchánova dýmka a jeho Alzhamer, pro který na ni zapomněl.
• Těsto na domácí chleba nečekaně vykynulo a zcela ochromilo mikrovlnnou troubu, na které stálo.
• Zmizelo též ředidlo v láhvi od vodky, ale to těm mizerům spíš přeju.
• Domácnost v době krádeže obývala pouze manželčina matka, která má však na svůj věk bohužel výborné spaní.
• Z garáže ukradli původně jen stahovací roletu, o zbytek se pravděpodobně postaraly nepřizpůsobivé děti ze sousedství.
Cestování není pouze legrace
• Po pádu z velblouda jsem požadoval od majitele podepsat svědectví, ale ten se jen smál.
• Televizi na pokoji rozhodně neponičily naše děti, celý problém, že je to v zápisu, je z toho bulharského vrtění hlavou, které chápou, že ano.
• Příplatek za pyramidy jsem zaplatil, průjem jsem měl pozitivní, takže požaduji náhradu za nevykonaný zážitek.
• Na baru to bylo samý Rus, to jim rozuměli, ale když jsem se rusky pokusila nahlásit odcizení kabelky, tak Turci najednou nerozuměli.
• Po návratu na parkoviště jsem zjistila, že autobus je pryč, ačkoliv jsem pauzu na toaletu zdaleka nevyčerpala.
• Zranění na hlavě mně podle průvodce způsobili ptáci chaluhy, kteří na nás nalétávali jak někde v pravěku.
• K těm vlnám se přidal ještě hrozný zápach z chemického WC, takže moje mořská nemoc pokračovala ještě tři dny na souši.
• Po mně se postupně osypala manželka i děti, i když máme každý alergii na něco jiného.
• Než jsem stačila zareagovat, z paluby se do moře svezl mobil, tablet i horní díl plavek zn. Paradizia.

Přinášíme několik humorných příběhů a hlášení, která letos zaznamenali i pracovníci České pojišťovny. Mnohdy se jedná o téměř neuvěřitelné historky. Některé z nich naleznete v následujícím přehledu od mluvčí České pojišťovny Ivany Buriánkové.

• Klientka: „Popálila jsem se při pečení cukroví na předloktí pravé dolní končetiny."
• Klient: „Při pádu jsem si poranil čelo na hlavě."
• Klientka: „Úrazové pojištění nepotřebuji, protože jsem nesmrtelná teta".
Za stěračem auta nabouraného na parkovišti byla cedulka a na ní zpráva: „Jak tohle píšu, sleduje mě několik lidí, kteří si myslí, že sem píšu svoje jméno, adresu a číslo pojištění. Ale není to tak!"
Zachráněné oko
Na první pohled nebezpečný úraz se stal klientce České pojišťovny v zaměstnání, když umývala nádobí chemickým přípravkem, který jí vystříknul do oka. Díky včasnému lékařskému ošetření klientka o oko nepřišla, musela ovšem dva měsíce čekat, dokud jí znovu nenaroste obočí.

Dovolená na stojáka
Na zájezd do Latinské Ameriky bude ještě dlouho vzpomínat mladý muž z jižní Moravy. Na začátku své vysněné dovolené byl na výletě napaden toulavým psem, který se mu zakousl do zadní části těla. Podezření na vzteklinu se naštěstí neprokázalo, takže cestovatelův život nebyl ohrožen. Mladý muž však, vzhledem k tomu, že kousnutí bylo poměrně hluboké a velmi bolestivé, strávil zbytek své dovolené ve stoje či vleže na břiše.
Romantika až na druhém místě
Mladé ženě ze středních Čech se představa romantické dovolené v jižní Evropě rozplynula v momentě, kdy jí vystřelené víčko od lahve způsobilo úraz oka. Na její tváři se tak objevil výrazný „monokl". Zatímco u mužů mnohdy vzbuzuje respekt, dáma vypadala spíše jako oběť domácího násilí.
Vůně peněz
Kuriózní škoda, ve které sehrál hlavní roli tříletý bígl Andy, se přihodila v jedné malé hospůdce. Pojištěný a poškozený spolu seděli u jednoho stolu. Když se poškozený chystal zaplatit útratu, položil na stůl pětisetkorunovou a stokorunovou bankovku. V tu chvíli ovšem vystartoval Andy a peníze hbitě spořádal. Pětisetkorunovou bankovku se ještě podařilo z jeho tlamy vyndat a její část byla tedy zachráněna a předložena mobilnímu technikovi při prohlídce. Horší už to bylo se stokorunou, kterou pes sežral celou…
Intimní úrazy
Úrazy se nevyhýbají ani intimní partiím. V ohrožení jsou především muži, 89 % všech nahlášených intimních úrazů totiž připadá právě na ně. Nejčastěji muži hlásí poranění z kolektivních her, a to úder míčem nebo pukem nebo kopnutí protihráčem a dokonce i spoluhráčem. Ženy se nejčastěji zraní při jízdě na kole. Najde se však i celá řada neobvyklých úrazů, které způsobí velmi bolestivá poranění mužských i ženských choulostivých partií, jako jsou například kopnutí býkem, kopnutí bruslí, pád na tyč od klepadla, pád na dětskou kolébku, úder deskou při řezání na cirkulárce nebo přiskřípnutí penisu prkénkem od toalety.

Také pojišťovna Generali zaznamenala mnohé úsměvné i kuriózní situace pojištěnců. „Když víme, že vše dobře dopadlo, můžeme se dnes my i naši klienti nad podobnými příběhy zasmát," uvádí mluvčí pojišťovny Jiří Cívka a přidává několik perliček z pojistných událostí.

„Kde se vzalo, tu se vzalo, přijelo neviditelné auto, narazilo do mého vozu a zase zmizelo…" I takové může být hlášení škody pro pojišťovnu.
„Příčina vzniku škody: Asi nedopatřením," uvedl ve své zprávě jeden z klientů a popsal škodní událost: „Uklízečka utírala prach. Když se natahovala, spadlo koště, které rozbilo sklo. Utíráním také sepla mikrovlnku, kde byl rohlík, který shořel, a mikrovlnka vyhořela."

Jiná klientka popsala požár na balkóně vlastními slovy: „Kouřili jsme vodní dýmku a dcera dala zbytek uhlíku na balkon. Ve tři ráno se ozvala obrovská rána, okno prasklo a za ním půlmetrové plameny! V rozespalosti jsem myslela, že to jsou snad teroristi! Ale vždyť bydlíme ve 4. patře… Nicméně jsem oheň uhasila, málem u toho ještě zašlápla našeho pejska, a pak do rána moc nespala. To ze strachu, jestli jsem to uhasila dobře. Tu spoušť bych vám za denního světla nepřála vidět!"

Neviditelné auto
A úsměv mohou vyvolat i popisy dopravních nehod. Jeden z řidičů popsal setkání s neviditelným autem: „Stál jsem na křižovatce a dával přednost vozidlům na hlavní silnici. Najednou, kde se vzalo, tu se vzalo, přijelo neviditelné auto, narazilo do mého vozidla a zase zmizelo."

Další případ dokládá, jak moc může být řidič nečekanou havárií popleten. Původní hlášení škody na služebním vozidle uvádělo, že řidič vjel do příkopu, kde poškodil blatník a světlo, když narazil do stromu. Přestože na místě ležely úlomky světla a kůra stromu byla odřená, likvidátorům bylo jasné, že tak se nehoda nestala. Firma se odvolala s tvrzením, že jejich řidič rozhodně nechtěl podvádět, ale kvůli špatné komunikaci nebyl pochopen. Pravda měla prý být taková, že se před vozidlo připletlo stádo volně se pohybujících koní a jeden z nich si na auto sedl. Což se tentokrát snažili doložit fotografiemi volně pobíhajících koní kolem auta.

Jeden ze záznamů popisuje pouhé manévrování na parkovišti, dnes úsměvné, ale ve skutečnosti mohlo jít o zdraví. Klient uvedl: „Paní při snaze zaparkovat nabořila nejdřív jeden a následně i druhý vůz. Když pochopila, že se na vybrané místo nevejde, snažila se zaparkovat v mezeře vedle mého vozu. Přitom ale nacouvala do třetího auta. Vystoupil jsem z vozu a chtěl paní navést, jenže ona si spletla rychlosti a přimáčkla mě k vozu. Při vystupování z auta mě pak udeřila dveřmi do hlavy. Víc už si nepamatuji."

Pozor na intimní partie
Bizarní úrazy potkaly klienty Generali také na cestách. Jedna dívka byla v Řecku ošetřena pro popáleniny na hýždích, jejichž příčinou byl výbuch zapalovače, ke kterému došlo na pláži vlivem horka. Náklady na ošetření byly vyčísleny na 400€.

Jinou, velmi delikátní nepříjemnost zažil cestovatel na moři. Klient byl na třítýdenní dovolené v Karibiku, kde se s kamarády plavil na jachtě. Na volném moři asi kilometr od pobřeží se rozhodl vykoupat „na Adama". Po chvíli ve vodě měl pocit, že se mu něco otřelo o tělo a začal cítit palčivou bolest v intimních partiích. Po návratu na jachtu zjistil, že má v oblasti přirození několik drobných kousanců. Vidět prý byly i stopy po zubech. Vyhledal tedy na břehu ošetření a místní lékaři mu nakonec diagnostikovali alergická reakce na pokousání neznámým mořským živočichem. Neobvyklý zdravotní problém pomohla vyřešit mast, kterou následně používal.

Vánoční stromky 
už nehoří

Kuriózní nepříjemnosti, které bývaly spojovány s Vánocemi, prakticky vymizely. Vánoční hašení s „minimaxem" už se dnes vyskytuje jen ve vzpomínkách a vánočních písničkách. S příchodem elektrických světýlek odpadla hasičům spousta výjezdů. Přesto se stále o svátcích dějí nepříjemnosti, které pak musí řešit pojišťovna. „Příčiny škod se postupně mění," konstatuje Jiří Cívka, mluvčí pojišťovny Generali. „Před dvaceti lety bývaly poměrně časté zejména požáry způsobené svíčkami na vánočních stromečcích. V současnosti převažují zejména vodovodní škody či škody způsobené tíhou sněhu. Požárů je oproti minulosti minimum. Pokud už k nim dojde, bývá zpravidla příčinou svíčka na adventním věnci," dodává Jiří Cívka. Mezi nejčastější sváteční pohromy tak patří takzvané vodovodní škody způsobené mrazem, popřípadě škody způsobené tíhou napadaného sněhu. V posledních letech také roste počet škod z odpovědnosti – škody způsobené lyžaři.

Dnes tedy již hasiči nevyjíždějí na Štědrý den k hořícím stromečkům, ale někdy stačí malá nepozornost a vánoční požár je tu.

Rodina si během vánočních svátků přitápěla v krbových kamnech. Protože se nikomu nechtělo do mrazu, vysypal někdo z rodiny žhavý popel do otevřené popelnice hned za dveřmi rodinného domu. Silný vítr rozfoukal popel do blízkého okolí a mimo jiné i na naštípané dřevo, které bylo uskladněno u obvodové stěny domu. Vzniklý požár poměrně rychle zachvátil nejen dřevo, ale postupně také střechu, neboť šlo o bungalov – přízemní domek. Oheň postupoval na okna, vchodové dveře a stále dál. Rodina se v době vzniku požáru nacházela na druhé straně budovy. Na to, že hoří, přišli členové rodiny příliš pozdě. Celou situaci tak museli řešit hasiči.

Autor: Redakce

31.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Spolek pro kočku hledá dobrovolníky i podporu po opuštěné kočky.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Ayong si zahrál za českou reprezentační dvacítku

Příbram – Mladý útočník týmu 1. FK Příbram Bastien Karsten Ayong debutoval v nedávné reprezentační přestávce v dresu české fotbalové reprezentace do 20 let. Českého fotbalového útočníka původem z afrického Kamerunu nominoval do týmu pro zápasy Elite Tournament trenér reprezentace do dvaceti let, shodou okolností také Příbramák, Karel Krejčí.

Zastupitelé jednali o MHD, pozemcích, ale i o bezpečnosti na sídlišti

Příbram – Jedním z nejdůležitějších bodů programu pondělního zasedání městského zastupitelstva byla žádost provozovatele MHD o navýšení ceny za ujetý kilometr. Město bude dopravci o listopadu platit o dvě koruny víc. 

Okresní soutěže: Milín jasně potvrdil první místo

Příbramsko – Okresní přebor nabídl stejně jako v minulém kole souboj o čelo tabulky. Opět se ho účastnil Milín, který tentokrát jako vedoucí tým tabulky zavítal na hřiště třetích Rosovic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení