Tato záslužná činnost se po pauze opět navrátila mezi pacienty, i když v omezené míře a za dodržení určitých hygienických pravidel, aby nebylo ohroženo zdraví žádné z účastněných stran.

„Od začátku prázdnin chodí po nemocnici například dobrovolník Aleš, který kromě zpěvu hraje také na kytaru a dudy. Pacienti si mohou poslechnout, nebo společně s ním zazpívat dechovky, lidovky a další folklórní písně,“ řekl mluvčí nemocnice Martin Janota.

Mezi dobrovolníky patří také například kněz Jan Kuník ze Svaté Hory, který slouží společnou mši a také zpívá a hraje na kytaru. Dobrovolníci dochází i do některých pracovišť v prvním areálu nemocnice, většinou se ale konají na odděleních LDN a OŠP na Zdaboři. „Pokud to situace dovolí, od září budou prováděny výtvarné činnosti a canisterapie,“ dodal Janota.

Kromě čtyř nových proškolených dobrovolníků v nemocnici funguje také nová koordinátorka dobrovolnického centra, Milena Siblíková. Zájemci o práci dobrovolníka ji mohou kontaktovat na emailové adrese: milenasiblikova@seznam.cz.