ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Čísla jsou v provozu sedm dní v týdnu od 8 do 15 hodin. „Po shrnutí prvního dne provozu je vidět, že zřízení této linky má smysl. Naši pracovníci zaznamenali celkem 36 hovorů. Na linku se ozvalo 12 dobrovolníků, 8 seniorů se žádostí o pomoc a zbylí volající měli obecné dotazy. Pokud tedy máte nějaké nejasnosti, potřebujete pomoc nebo se naopak chcete k pomoci připojit, volejte,“ hodnotí první den provozu Zelené linky místostarosta Martin Buršík.

Podle místostarosty se lidé na lince ptají jak na informace ke karanténě či koronaviru, které ještě nevěděli, ale také se obracejí s žádostmi například, když jim dochází potraviny. „Také volají v případě, když se nemohou dovolat svému lékaři, aby jim vystavil recept pro vyzvednutí léku. Tento problém řešíme s nemocnicí,“ řekl Martin Buršík.

Nejčastěji se na Zelenou linku obrací starší lidé právě v souvislosti s obstaráním léků a pak s nákupem potravin. „Jsme v neustálém kontaktu s Dobrovolnickým centrem ADRA, které tyto služby poskytuje. Abychom netříštili síly několika směry, zřizujeme Zelenou linku, na které budeme sedm dní v týdnu sbírat žádosti o pomoc. Konkrétní potřeby občanů našeho města budou poté vyřizovány ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem ADRA a Centrem sociálních a zdravotních služeb města Příbram,“ dodává místostarosta Martin Buršík.

Příbrami se nákaza zatím vyhýbá

Samotné Příbrami se zatím nákaza koronavirem podle oficiálních informací vyhýbá. Nicméně na Příbramsku jsou potvrzené zatím dva případy výskytu onemocnění COVID -19. Prvním případem je žena z Nového Knína, druhý výskyt byl potvrzen ve čtvrtek 19. března v Dobříši. „Právě byl v Dobříši potvrzen první případ nákazy koronavirem. Více detailů, (kdo, kde…) není k dispozici,“ uvádí se na webu města. O výskytu koronaviru informovalo město i na sociálních sítích.

 

Zároveň se ale objevují i nepotvrzené informace o výskytu o nemocnění i v samotné Příbrami. „Z různých zdrojů, i těch vcelku důvěryhodných, se ke mně dostávají informace o tom, že na území našeho města jsou potvrzené případy onemocnění Covid-19. Ve snaze potvrdit si taková sdělení u kompetentních orgánů jsem bohužel nebyl úspěšný,“ uvedl příbramský starosta Jan Konvalinka. Nicméně podle jeho slov se Příbrami zřejmě nákaza nakonec nevyhne. „Děláme vše, co je v našich silách, abychom obyvatele našeho města touto situací provedli v bezpečí a s klidem,“dodal příbramský starosta.

Koronavirus v Česku