Rožmitál/ V přízemí Městského úřadu v Rožmitále se už tento týden má začít bourat. Kvůli budování samostatné podatelny, spisovny a kontaktního místa CzechPointu bude město rekonstruovat prostory bývalého správcovského bytu vpravo pod schodištěm na úřad.

„Rekonstrukce maximálně po dobu prvních dvou týdnů, kdy se bude především bourat, omezí provoz úřadu a tím pádem částečně i úřední hodiny pro veřejnost,“ řekl Deníku starosta Rožmitálu Josef Vondrášek.
Projekt počítá pochopitelně s budováním moderního úřadu s bezbariérovým přístupem.

Rekonstrukce bude stát do pěti milionů korun a zaplatí ji město ze svého rozpočtu. Starosta Vondrášek říká, že radnice nutně potřebovala rekonstrukci a modernizaci, protože samostatná podatelna by měla být samozřejmostí v úřadu takového významu.

Podatelna se spisovnou a archivem vznikne tedy v přízemí a vcházet se bude přímo z průjezdu. Kvůli tomu se probourá vstup v boku průjezdu. Za úředníky už tudíž nebudou muset lidé „šplhat“ vzhůru po schodech do prvního nebo až druhého patra.

Termín dokončení stavby je v březnu až dubnu a do nových prostor se z knihovny přestěhuje i kontaktní místo CzechPoint. To využívají lidé pro vyhledávání a ověření výpisů ze státních registrů.