Maminky s dětmi mohou na nové výstavě poznávat přírodu. Pěkné zážitky si z výletu do muzea přinesla Blanka Flíčková z Radětic.

„K vidění je spousta vycpaných zvířat, můžete se jich i dotýkat, poslechnout si jejich hlasy, procvičit své znalosti můžete při vyplňování kvízů," podělila se s Deníkem o zážitek Blanka.

„Výstava Stromy jako domy potrvá do konce září. Zavede návštěvníky do lesa, do sadu a k rybníku. Každý biotop má své specifické podmínky a vy můžete zkoumat život v koruně stromu v jeho kmeni i kořenech," přiblížila Marie Kabátníková z Podbrdského muzea. Poznávání formou hry může bavit velké i malé návštěvníky. „Součástí výstavy je i dílna, pokud si na návštěvu necháte dost času, můžete si ze dřeva, šišek i mechu vyrobit Fabiána," dodává Kabátníková.

Na své si v muzeu přijdou i tatínkové a kluci. Podbrdské muzeum otevřelo novou expozici, která mapuje historii hasičstva v regionu. Moderně řešený interiér zaplnil svoji sbírkou velitel 9. okrsku a velitel hasičského sboru v Rožmitále František Polák.

Muzeum se nachází v jednopodlažní budově v bývalé galerii pod zámkem. Otevřeno je každý den mimo pondělí od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. „Návštěvník musí svoji návštěvu ohlásit v Podbrdském muzeu," podotýká Marie Kabátníková.