Účast městu v tomto projektu nabídla společnost, která organizuje jízdy historických vlaků po celé České republice. Jednou z linek těchto vlaků je i Podbrdský motoráček.

„V letošním roce jezdí Podbrdský motoráček z Karlštejna přes Lochovice do Zdic. Dostali jsme nabídku, aby se v příštím roce stalo město Příbram cílovou zastávkou. Dohodli jsme se, že do tohoto projektu vstoupíme,“ řekl starosta Příbrami Josef Řihák.

Podbrdský motoráček jezdí každou neděli od června do konce září. Jedním ze spoluorganizátorů těchto nostalgických jízd historickým vlakem je i Středočeský kraj.

Město Příbram by na projekt doplácelo měsíčně dvanáct tisíc korun, což je celkem osmačtyřicet tisíc za rok. „Myslím si, že účast v projektu Podbrdský motoráček přispěje k propagaci našeho města. Z vlastní zkušenosti vím, že tyto nostalgické jízdy výletním vlakem jsou turisty velmi vyhledávané,“ doplnil Josef Řihák.

Pokud se vše uskuteční podle plánu, vyjede první historický vláček z příbramského nádraží směrem na Karlštejn v neděli 3. června 2012. „Historický vlak v Příbrami, to by bylo super. Děti by si užily,“ konstatovala příbramačka Alena Holá.