Dva mosty nad přepadem Huťského rybníka prochází rekonstrukcí již druhým rokem. Zatímco loni stavbaři dokončili rekonstrukci levého mostu ve směru na Prahu, letos opravují přilehlý most v opačném směru, na Příbram.

„V uplynulých dnech jsme pracovali na betonáži nosné konstrukce a římsy. Osazeny byly také dilatační závěry,“ uvedl Jiří Veselý z Ředitelství silnic a dálnic ČR.

| Video: Youtube

Stavbu si vyžádal špatný stav původních mostů vybudovaných v osmdesátých letech minulého století. Vlivem nefunkčního izolačního systému do jejich konstrukce zatékalo a ložiska tak podléhala korozi, obnaženy byly výztuže a diagnostikou byly zjištěny i další vady. Právě proto bylo rozhodnuto o demolici obou mostů a výstavbě nových.

Řidiči musí mezi 29. a 28,5. kilometru dálnice D4 u Staré Huti počítat s dopravním omezením. „Veškerá doprava je vedena po loni postaveném novém mostě, a to v režimu 1+1, tedy jedním jízdním pruhem v každém směru, přičemž rychlost je v těchto místech snížena na maximálně 80 km/h,“ připomněl Veselý.

Oba dálniční mosty staví společnost EDIKT a.s. za 69,7 milionu korun bez DPH. Předpokládaný termín jejich dokončení a uvedení do plného provozu je na přelomu září a října.