„Jsme si vědomi, že rekonstrukce Junior klubu je stavba, při které vznikla řada problémů. Nyní jsou dokončovány práce v interiérech a s ohledem na klimatické podmínky také práce venkovní. V souvislosti s problémy zapříčiněnými firmou SPO, která zakázku vysoutěžila a nedokončila, jsme byli nuceni přistoupit k výběru jiné firmy, která projekt dokončí,“ řekl starosta Jan Konvalinka s tím, že na původního zhotovitele město podalo žalobu na náhradu škody.

Původně měla být rekonstrukce dokončena v roce 2018. „Problém je v tom, že jde o budovu postavenou v polovině 70. let, navíc v akci Z, takže nikdy nevíte, na co narazíte. Například odkryjete podlahu a narazíte na popraskané betony, které se musí opravit, což ale projektant nemohl vidět. S podobnými překážkami jsme se potýkali poměrně často,“ uvedl po ukončení spolupráce s městem jednatel firmy SPO Příbram Martin Pečenka.

Město chtělo klub původně opět pronajmout. Požadovalo částku okolo 45 tisíc korun měsíčně, což ale považovali za nesmyslné jak potencionální zájemci a opozice, tak i bývalý nájemce Martin Severa, podle kterého si klub na sebe takovou částku nikdy nemůže vydělat. Nakonec budou klub provozovat společně městské kulturní středisko a příspěvková organizace města Sportovní zařízení města Příbram.