„Je na čase, aby pan starosta začal minimálně na toto téma komunikovat. Chtěli bychomdostat vysvětlení k některým krokům, které považujeme za kontroverzní,“ sdělila k výzvě Markéta Holzknechtová z Příbrami.

Starosta poskytl redakci dopis pro podnikatele, v němž píše: „Bohužel, v únoru, jak navrhujete, se nemohu společné besedy zúčastnit. Navrhuji proto, aby se veřejná diskuze mezi příbramskými podnikateli a živnostníky a vedením města uskutečnila v Kulturním domě Příbram ve dnech buď 6. nebo 7. března od 19 hodin,“ navrhuje v odpovědi starosta Řihák termín, který ovšem vychází na jarní prázdniny.

Tento termín opět nevyhovuje některým zájemcům o schůzku z řad podnikatelů. Kvůli tomu, aby se mohli na setkání dostavit všichni, navrhují další termín schůzky, a to buď 13. nebo 14. března, případně 20. nebo 21. března.

Během dne zaslal starosta redakci své vyjádření, proč nemůže přistupit na tyto termíny: "Já jsem ale v tuto chvíli hospitalizován v nemocnici. A právě to je důvod, proč jsem nabídl podnikatelům z Příbrami jiný termín schůze."

Dopis adresovaný starostovi, který živnostníci poskytli redakci Příbramského deníku:

Vážený pane starosto,

děkujeme za Váš vstřícný postoj ohledně našeho setkání s příbramskými podnikateli. Jistě pouhým přehlédnutím došlo k tomu, že Vámi navrhované termíny setkání shodou okolností spadají do jarních prázdnin, a proto řadě zájemců o schůzku nevyhovují.

Jsme proto nuceni Vámi navrhovaný termín se vší zdvořilostí odmítnout, neboť nechceme zbytečně omezit velkou část těch, kteří mají o setkání s Vámi skutečný zájem.
Zároveň navrhujeme naši schůzku posunout na jeden z těchto termínů:
- 11. týden 2012: 13. nebo 14. března
- 12. týden 2012: 20. nebo 21. března
S pozdravem Podnikatelé a živnostníci města Příbram V Příbrami dne 15. 2. 2012