Program pouti začal ve svahu nad mlýnem u kaple Nejsvětější Trojice. Tady se konala ekumenická bohoslužba, společně kterou celebrovali ThMgr. Zbigniew Grzyb (římskokatolický farář), Mgr. Jiří Chvála (husitský farář), Mgr. Ing. Samuel Hejzlar (evangelický farář).

Po návratu do mlýna si návštěvníci mohli vyslechnout zajímavou přednášku o půdě, sledovat křest hříbátek i vystoupení maminek s kočárky. Druhým vrcholem programu byl koncert skupiny Marimba Live Drums. Dobrou náladu nikomu nezkazily ani občasné dešťové přeháňky.

Pro návštěvníky byla na pouti v Kunclově mlýně připravena řada atrakcí. Například projížďky na koních či na bryčce, ukázky kovářské práce a další. Zajímavá byla i soutěž o přírodě, kterou uspořádali členové organizace Ochrana fauny z nedalekého Hrachova. Každý host, který zavítal do Kunclova mlýna, si mohl domů odnést i kvalitní potraviny vyrobené přímo od zemědělců – například hovězí maso, med, sýry či další mléčné výrobky. Kromě koní, skotu a kamerunských ovcí na farmě mohli návštěvníci, kterých na pouť zavítalo několik stovek, spatřit i drobná zvířata - králíky, slepice, kachny a pávy.
„Náš mlýn je obvykle oázou klidu a pohody. Cílem naší pouti je lidem ukázat, že naši zemědělci dovedou žít v harmonii s přírodou, chovají spokojená a šťastná zvířata, umí nabídnout kvalitní a dobré potraviny a v neposlední řadě se umí i bavit," svěřil se za celou pořadatelskou rodinu mlynář Vladimír Kuncl.

Farma Kunclův mlýn hospodaří na 80 hektarech pozemků v ekologickém režimu, status ekologického hospodářství má od roku 2004. K vytápění používá výhradně dřevo a od osmdesátých let minulého století zajišťuje veškerou energii pro mlýn Francisova turbína. Výrobou energie z obnovitelných zdrojů a hospodařením šetrným k půdě a krajině Kunclův mlýn splňuje přísná kritéria Evropského centra pro eko agroturistiku. Jiří Kubík