Má být prý také zároveň pohotovostí. „Máme v současné době tři zubní lékaře, zaměstnance nemocnice, kteří by zde mohli od dubna začít ordinovat. Je tu dostatečný prostor a zázemí,“ prozradil ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada.

Lidé by se tam prý v akutních případech měli dočkat ošetření bez dlouhého čekání. A to nejen ve všedních dnech do pozdního odpoledne, ale i v dopoledních hodinách o víkendu. Takhle by to prý mělo fungovat, než se stomatologická pohotovost stane součástí nového urgentního příjmu Oblastní nemocnice Příbram, ale to bude až po dostavbě nových křídel.

Není to tak dlouho, co jsme psali o tom, že má být otevřená zubní ordinace v areálu autobusových garáží. Zatím tomu ale tak není. „Tahle možnost je stále živá, ale vyžaduje si delší jednání s lékařem,“ vysvětlil Holobrada.

Zubních ordinací v Příbrami ještě přibude. Další dvě stomatologická křesla mají být lidem k dispozici od 1. září, a to v areálu zdabořské nemocnice. Vzniknou zde totiž výuková pracoviště pro mediky, asistenty a vyučující. Středočeský kraj se na tom kvůli nedostatku zubních lékařů dohodl s mediky pátých a šestých ročníků 1. lékařské fakulty Karlovy univerzity v Praze, přesněji s Výzkumným ústavem stomatologickým Praha.