Informovala o tom policejní mluvčí Vlasta Suchánková v souvislosti s tím, že policisté nyní hledají svědky, kteří by podle svých postřehů mohli upřesnit, co se 30. listopadu vpodvečer odehrávalo na 47. silničním kilometru.

Policisté tam byli přivoláni ke dvěma srážkám aut. První se stala v 18.10, kdy se ve směru jízdy na Prahu střetly Škoda Fabia a dodávka Ford Transit, druhá o deset minut později v protisměru: v 18.20 bouraly Škoda Octavia a škoda Rapid mířící na Strakonice. „Po nehodě zůstal stát osobní vůz Škoda Rapid v jízdním pruhu ve směru Strakonice–Praha, přičemž do již havarovaného vozu narazil řidič s nákladní soupravou,“ přiblížila Suchánková další vývoj událostí. Připomněla, že tento šofér vůbec nezastavil a pokračoval v jízdě.

S tím, že odjel a je pryč, se však policisté nechtějí smířit. „Tohoto řidiče nákladní soupravy hledají,“ uvedla mluvčí. „Žádají, aby se buď přihlásil sám, případně, aby kontaktovali policisty svědci, kteří nehodu viděli a mají ji například zaznamenanou na palubní kameře,“ upozornila Suchánková, že cenné mohou být i poznatky získané od lidí, kteří místem pouze projížděli. „Informace je možné sdělit policistům na linku 158,“ uvedla mluvčí.