Hlídky zajistily celkem 28 přestupků a uložily pokuty za 22 tisíc korun. "Čtyři případy ještě bude řešit správní orgán. Čtrnáct řidičů překročilo mimo obec rychlost, pět motoristů nebylo připoutáno, dva drželi během jízdy telefon v ruce, jeden šofér neměl sjednané povinné pojištění a jeden jel bez dálniční známky," uvedla komisařka příbramské policie Monika Schindlová. 

Policistům neunikli ani další účastníci silničního provozu. "Dopravních přestupků se dopustili dva chodci, jeden cyklista a jeden motocyklista," dodala Schindlová.

V tomto týdnu budou probíhat další dopravní akce, zejména na problémových nehodových úsecích či na místech, kde opakovaně porušují řidiči své povinnosti, a tím ohrožují bezpečnost a plynulost silničního provozu. 

Cílem těchto akcí je snížit nepříznivý vývoj dopravní nehodovosti a také ovlivnit nekázeň některých účastníků silničního provozu. Kontroly byly zaměřeny na dodržování stanovené rychlosti, dále na respektování dopravního značení, na jízdu v jízdních pruzích, používání bezpečnostních pásů a na dodržování povinností při předjíždění.

Policie při nich používá také bezpilotní letadla neboli drony.

 .