Bilance nehod, které se staly na silnicích Příbramska od pátku do neděle, je podle policistů děsivá.

Dopraváci vyjížděli k celkem šestnácti bouračkám. Jedna z nich skončila tragicky.

Mezi obcemi Solenice a Bohostice havaroval v neděli ráno sedmadvacetiletý řidič osobního vozu. Podle policie nezvládl muž kvůli příliš rychlé jízdě zatáčku a dostal smyk. „Poté sjelo auto do pravého příkopu, kde narazilo do vzrostlých náletových dřevin, od nichž se odrazilo a skončilo na druhé straně silnice na střeše. Řidič nehodu nepřežil a dva spolujezdci utrpěli lehká zranění,“ uvedla mluvčí policie Monika Schindlová.

Od pátku do neděle při šestnácti nehodách bylo lehce zraněno celkem pět lidí. Škoda se vyšplhala na více než 640 tisíc korun.

O víkendu byly silnice plné aut a motorkářů a jak zjistili policisté, někteří řidiči sedli za volant, ačkoliv si předtím dali alkohol. „Ve čtyřech případech havarovali řidiči pod vlivem alkoholu,“ upřesnila mluvčí.

Taková nehoda se odehrála u Obořiště. Řidička nedodržela bezpečnou vzdálenost za felicií před sebou a narazila do ní. Felicie, jejíž řidič odbočoval vlevo, skončila po střetu na střeše na poli. „Účastníci nehody se domluvili na zavinění mezi sebou. Poté si to majitel felicie rozmyslel a přivolal policii,“ doplnila Schindlová. Dechová zkouška u řidičky nakonec prokázala 0,19 promile alkoholu. Muž měl lehké zranění a musel vyhledat lékaře.

V sobotu ráno v Sedlčanech dokonce boural sedmadvacetiletý řidič. Ten se údajně vyhýbal psovi a porazil přitom svoji manželku. Žena zůstala zaklíněna pod vozidlem a museli ji vyprostit hasiči. Řidič nadýchal 1,85 promile alkoholu. Žena byla převezena do příbramské nemocnice.