Spokojenost lidí budou zjišťovat tiskové mluvčí v uniformě a potkávat se s nimi můžete v nákupních centrech. Náhodně vybraní lidé různých věkových kategorií budou anonymně odpovídat na 13 otázek.

„Výsledky loňského výzkumu ukázaly, že celková spokojenost se středočeskou policií je na vysoké úrovni,“ připomněla policejní mluvčí Lenka Pavlová.
Při loňském průzkumu v celém Středočeském kraji odpovídalo 2004 respondentů. Z toho se v Příbrami vyjádřilo 184 lidí.

Spokojených bylo 85 procent dotázaných, což bylo o 10,4 procenta více než předloni. Na Příbramsku bylo velmi spokojeno 30,4 procenta a spíše spokojeno 58,7 procenta respondentů.

Většina dotázaných byla s prací policie spokojená. Ale z průzkumu vyplynula řada oblastí pro zlepšení. Mezi jinými i eliminace korupčního jednání policistů. Celkem bylo v kraji zjištěno čtrnáct případů žádostí o úplatek. Přesto z celého kraje Příbram loni v korupci vedla.

Podle loňského průzkumu bylo málo policistů v ulicích a v souvislosti s tím se lidé báli pouličních krádeží a napadení. Téměř 84 procent dotázaných lidí v Příbrami si myslelo, že jim bude rychle a účinně poskytnuta pomoc v případě nutnosti. O deset procent méně lidí bylo spokojeno s rychlostí reakce na ohlášenou událost.

Co je ještě potřeba na práci policie zlepšit, ukáže blížící se průzkum. „Prosíme občany o vstřícnost při vyplňování dotazníků, které nám jistě pomohou zaměřit se na určitý problém se snahou ho zlepšit či zmírnit,“ vyzývá ke spolupráci policistka Pavlová.