„Chceme o tom s naší zástupcem jednat v tomto týdnu,“ řekl v pondělíDeníku MUDr. Vlastislav Páca. Na petiční archy se prý podepsalo kolem 1500 lidí.
Odkud pramení nedůvěra? Prodej budov radní v začátku nekonzultovali ani se zastupiteli ani s lékaři. Do výběrového řízení se přihlásily čtyři firmy. Tříčlenná hodnotící komise otevřela obálky bez přítomnosti účastníků výběrového řízení a vybrala plzeňskou firmu Triticum, která za budovy nabídla 20 milionů korun.

Kromě toho, že nabízená částka za dva historické objekty se zdá Příbramákům velmi nízká, vítězná firma u lidí kvůli informacím zjištěným z veřejných zdrojů příliš důvěry nezískala.

O prodeji samotném mají rozhodnout zastupitelé na prosincovém zasedání. Každý si lehce umí spočítat, kdo bude mít při hlasování převahu. V pětadvacetičlenném příbramském zastupitelstvu sedí 11 sociálních demokratů v čele se starostou Josefem Řihákem a šest občanských demokratů.
Místostarosta a radní Ivan Šedivý (ODS) prodej podporuje, stejně tak i například Juraj Molnár (ČSSD) a Martin Poulíček (ČSSD). Naopak proti prodeji jsou Petr Kareš (Příbramáci pro Příbram) nebo Jarmila Potůčková (KSČM).

Postupně zveřejníme názory jednotlivých zastupitelů, kteří Příbramskému deníku odpověděli na otázky, co na prodej budov říkají a zda budou na prosincovém zasedáníhlasovat pro nebo proti prodeji.