V první budeme hledat nejoblíbenějšího politika, proto nese název Nejoblíbenější politik. Druhá kategorie má vyjádřit čin, který se vašemu politikovi podle vás skutečně povedl. Jmenuje se Počin roku. Třetí kategorie se týká toho, co se našim politikům naopak nepovedlo. Takže jestli někoho takového znáte, nominujte ho do kategorie Přešlap roku.

Pojďme si představit první politiky, které jste zatím nominovali do jednotlivých kategorií.

Nejvíce kandidátů je zatím v kategorii Nejoblíbenější politik. Podle toho, jak se nám vaše tipy dostávaly do redakce, jsou to: starosta Dublovic Josef Bláha, starostka Hvožďan Markéta Balková, starosta Dobříše Jaroslav Melša, starosta Příbrami Josef Řihák, starosta Jinců Josef Hála, starosta Vysokého Chlumce František Chlasták, místostarosta Příbrami Ivan Šedivý, starosta Petrovic Petr Štěpánek, starosta Obecnice Josef Karas a starostka Sedlce – Prčice Miroslava Jeřábková.

Druhá kategorie, tedy Počin roku, není zatím tak obsazena, přesto už jsou tam politici s těmito počiny: starosta Nového Knína Tomáš Havlíček za rekonstrukci historické radnice, místostarosta Příbrami Ivan Šedivý za rozvoj pečovatelského domu na Březových Horách, starostka Hvožďan za rekonstrukci tělocvičny a dětského hřiště, starosta Příbrami za rekonstrukci ulice Bratří Čapků, starosta Rožmitálu Josef Vondrášek za výstavbu Podbrdského muzea a starosta Dobříše Jaroslav Melša za zavedení trhů regionálních potravin ve městě.

Do třetí a nejpalčivější kategorie Přešlap roku jste zatím nominovali starostu Příbrami Josefa Řiháka za sloučení bývalé šesté a třetí základní školy, starostu Příbrami Josefa Řiháka za nevysvětlené oddálení rekonstrukce náměstí T. G. Masaryka a starostu Pičína Josefa Mezeru za nevyřešený odklon zejména nákladní dopravy přes obec.

Rádi bychom vás upozornili, že tipů do kategorií Počin a Přešlap roku nám do redakce přišlo více, ovšem nebylo je možné podle pravidel do ankety zařadit.

Nominovali jste například Miroslava Kocána za zmatenou kandidaturu, ale vzhledem k tomu, že Miroslav Kocán odstoupil z politické funkce, nesplňuje podmínky ankety.

Také nám neposílejte podobné tipy: „Nelíbí se mi, jak náš starosta ….. vládne“, nebo „Starosta ….. krade!“ Ale i kladné tipy: „Starosta ….. za celkové blaho.“ Když už posíláte svůj tip, uvádějte konkrétní věci nebo situace. Příliš obecné tipy také nezařazujeme do ankety.

Jak mohu někoho nominovat

Do 21. února budeme čekat na vaše další tipy. Posílejte je na redakce.pribramsky@denik.cz, případně telefonicky volejte 318620553. Zasílejte jméno politika, odkud je a pokud chcete někoho nominovat do Počinu či Přešlapu roku, tak ještě stručný popis události.

Od 22. února začneme tisknout v Příbramském deníku kupon, který můžete vyplněný donést do redakce Příbramského deníku nebo ho poslat poštou na adresu Příbramský deník, Pražská ulice 7, Příbram II, 261 01. Stejně tak odstartuje internetové hlasování na www.pribramsky.denik.cz.