Lidi se zdravotnickou kvalifikací, kteří by vypomohli při plnění úkolů spojených s nepřetržitým poskytováním zdravotní péče a zajištěním covidových potřeb, hledá pro sedm svých pracovišť. Tři z nich jsou středočeská: Nemocnice Mělník, Nemocnice a porodnice Neratovice a Nemocnice Sedlčany. Dvě další pak v Praze.

close Výzva zdravotníkům. info Zdroj: www.nemocnice-neratovice.cz zoom_in Výzva zdravotníkům.

Vítána je pomoc lidí se zdravotnickým vzděláním, kteří jsou ochotni jakkoli se zapojit – ať už v rámci pracovního úvazku, třeba i částečného, nebo jen ve svém volném čase – připomněl za společnost Jakub Švejda, jenž tuto spolupráci koordinuje. S tím, že jde o pomoc, která je nyní opravdu potřebná. Ujišťuje současně, že každý bude zařazen do společné práce podle svých možností, kvalifikace a znalostí; samozřejmostí je proškolení a vybavení ochrannými pomůckami.

K rozšíření týmů hledá společnost i další lidi, a to od těch, kteří mají základní vzdělání, až po postgraduál. Včetně těch, kteří ještě studují: jak na vysokých, tak na středních školách. Obsadit pozice totiž potřebuje na všech úrovních: od sanitářů přes sestry až po lékaře. Také v tomto případě nabízí jak novou pracovní příležitost, tak spolupráci založenou na krátkodobé výpomoci.