Martin Macík , František Tomášek a Michal Mrkva bojovali ze všech sil, i když jim tentokrát náhoda příliš nepřála a postavila jim do cesty hned dvě nehody, jejichž řešení vyžadovalo velké fyzické nasazení. Do cíle nakonec posádka týmu KM Racing dojela na 21. místě. Ale vzhledem k faktu, že 9. etapa byla náročná pro všechny závodníky a problémy různého charakteru postihly většinu týmů, kluci v průběžném hodnocení poskočili na cenné 12. místo.

„Máme za sebou extrémně těžkou etapu 
a musím říct, že jsme si během ní poprvé sáhli na dno našich sil," popsal Příbramskému deníku Martin Macík. V úvodu předjeli dva kamiony.

„A potom to začalo. Zapadli jsme, ale auto nám, naštěstí, pomohl vykopat jeden z projíždějících závodníků, kterému tímto velice děkujeme. Vydali jsme se znovu na cestu a pomalu se začali prokousávat vpřed," popsal v úterý vývoj závodu pilot Liazu Martin Macík.

O tom, že Dakar je psychicky i fyzicky náročný, není pochyb. „Proto je důležité mít kolem sebe v týmu lidi, kteří táhnou za jeden provaz, a to my máme! Jsem za to rád, všichni mi věří. Jsme všichni stejní blázni a baví nás to tady. A kondice? Nemůže být lepší," uzavřel sedlčanský závodník.