Omezit poradenské hodiny by podle starosty Příbrami Josefa Řiháka nebyl ten nejlepší způsob, jak ušetřit. „Touto cestou bychom se vydat nechtěli, protože lednová čísla ukazují, že služba je mezi občany velmi žádaná,“ říká starosta Řihák. Věří, že se peníze v rozpočtu města na provoz poradny najdou. Třeba z peněz na prevenci kriminality, to ale zase záleží na štědrosti letošního rozpočtu.

Poradna funguje zhruba od loňského pololetí, do konce roku napočítala 431 klientů. Od letošního ledna nabízí nově tři služby: sociální poradenství a poradenství pro oběti trestných činů a domácího násilí a také dluhové poradenství.

Nejvíce lidí se na poradce obrátilo s žádostí o pomoc při řešení svých dluhů, a to 44. Pomohli pěti obětem trestných činů, zbývajících 36 klientů vyhledalo pomoc v souvislosti se sociálním poradenstvím.

Město na poradnu částečně získává peníze od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a zároveň ji financuje ze svých prostředků. Místo požadovaných 314 tisíc korun na provoz poradny ale letos přišlo jen 166 tisíc.

Kotakty na poradnu

Na poradce se lidé mohou obrátit v úředních hodinách telefonicky na číslo 318 402 291, nebo prostřednictvím e-mailové adresy: poradna@mesto-pribram.cz a dluhovaporadna@mesto-pribram.cz. Poradna je na adrese Tyršova 107, Příbram I, naproti radnici.