Školní ulice není ve správě města, ale krajské správy a údržby silnic. Ta loni na jaře při mimořádné prohlídce tamních mostních těles s podchody dospěla k závěru, že u obou je nezbytná rekonstrukce, a jeden z nich dokonce v zájmu bezpečnosti zcela uzavřela.

„Na stav mostních těles jsme poukazovali dlouhodobě. S ohledem na bezpečnost chodců využívajících podchody ve Školní ulici jsem rád, že konečně došlo k potřebné prohlídce a připravuje se kompletní obnova,“ řekl tehdy příbramský starosta Jan Konvalinka.

Milan Jura je propagátor koní v lese.
Kočí Milan Jura tahá dříví s koňmi v brdských hvozdech už přes čtvrt století

O zahájení oprav se mluvilo už před třemi lety, pak znovu předloni a nakonec bylo až v minulém roce stanoveno jako čas startu letošní jaro. A tentokrát už bude plán naplněn.Jak potvrdil starosta Konvalinka v posledních Minutkách z radnice na městském webu, oprava proběhne od 13. března do 31. srpna. V té době budou postupně zbourány a znovu vybudovány oba mosty včetně schodišť.

Dvě autobusové zastávky osiří

Jako první bude na řadě v úvodní etapě most, který se nachází blíže k hasičárně. „Příjezd ke škole bude možný ze strany od Žižické ulice. S vedením školy je dohodnuto, že přístup bude umožněn i z druhé strany objektu,“ připomněl starosta.

Průchod Školní ulicí budou chodci postrádat. V době rekonstrukce mohou zvolit cestu Čechovskou a Sportovní ulicí nebo to vzít spodem pod areálem školy.

Psychiatr a sexuolog MUDr. Martin Hollý, MBA
Psychiatr Martin Hollý: I když si dobře žijeme, jsme chronicky vystresovaní

V době prací budou zrušeny dvě autobusové zastávky, Příbram, Školní a Příbram, Školní kruhový objezd. Autobusy povede objízdná trasa ulicemi Žižická, Karla Kryla a Seifertova.

Podchody ve Školní ulici jsou využívány nejhojněji od jara do podzimu, kdy jimi lidé nejen z nedalekého sídliště míří například k místní in-line dráze nebo na procházky s cílem kolem Fialova rybníka, v létě pak tudy procházejí k areálu Nového rybníka.