VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Povodně za sebou nechaly účet za téměř padesát milionů

Sedlčany - Sedlčany sčítají škody z letošních povodní. „Rozdělil bych je na tři kategorie. Jde o škody na místních komunikacích a veřejných prostranstvích, do druhé kategorie bych zařadil poškozené budovy města, zejména v zátopové zóně a jde především o sportoviště. Třetí skupina jsou škody na majetku ostatních majitelů, převážně zase v údolní nivě města," uvedl sedlčanský starosta Jiří Burian.

21.6.2013
SDÍLEJ:

Povodeň v Sedlčanech.Foto: Marie Břeňová

 „Můj první celkový odhad škod, jak jsem je monitoroval, byl kolem 30 milionů korun. Ale v průběhu dalších dnů, kdy se údaje zpřesňují, se domnívám, že půjde o vyšší částky - budeme se pohybovat na 45 až 50 milionech korun," poznamenal k celkové bilanci škod napáchaných velkou vodou v Sedlčanech. Z toho obnova veřejného prostranství – především v oblasti Červeného Hrádku, Sestrouně, v Sedlčanech v Potoční ulici, Zberazské a Pod Potoky - si prý vyžádá kolem 2,5 milionu korun. „Z městských sportovních zařízení utrpěl největší újmu zimní stadion, kde byly po opadnutí vody nejen nánosy bahna, ale poškodily se elektrorozvody a sádrokartonové příčky. Odnesla to také rolba, která se v současné době opravuje. Byly zahájeny práce na opravě příček a pracovníci zimního stadionu ´pucují´ lední plochu a zbavují celý objekt nečistot," bilancoval Jiří Burian s tím, že na městských sportovních zařízení vystavuje povodeň účet na pět až šest milionů korun.

Potvrdil, že nejvíc byly v této zóně u potoku Mastník zničeny tenisové kurty Sokola Sedlčany. Sílu přírodního živlu pocítil také nedaleký fotbalový stadion. „Během posledních čtrnácti dnů sportovci a dobrovolníci vynakládají obrovské úsilí, aby pomohli dostat sportoviště takzvaně do normálu," dodal. Vysvětlil, že s opravou místních komunikací se město musí vyrovnat prostřednictvím svého rozpočtu. „Pokud jde o sportoviště, zahájili jsme jednání s pojišťovnami," sdělil.

Ke zničenému můstku, který vede k tenisovým kurtům a hodně ho využívají i obyvatelé Zberazské ulice, sdělil: „Konstrukce je v pořádku, mostovka složená z pražců je úplně zničená. V nejkratší možné době, tím myslím za několik dnů, chceme most provizorně zprovoznit. Chtěl bych však navrhnout definitivní podobu mostu, v níž by byla mostovka nahrazena ocelovými díly." Můstky na Červeném Hrádku a v Potoční ulici v Sedlčanech, které město opravilo po povodních v minulých letech, prý velkou vodu ustály. Marie Břeňová

Autor: Redakce

21.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Netradičně přímo při závodě volili účastníci Trailmaniacs.
3

OBRAZEM: Volby na běžeckém závodě na Příbramsku

Ilustrační foto

Příbram o svém vítězství nad Ústím rozhodla čtyřmi góly během patnácti minut

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

Bernard Plavec: Sport pro mě býval sprosté slovo

Dobříš – Sport mu dlouhou dobu nic neříkal, ale pak objevil kouzlo Muay Thai, kterému je nyní schopen obětovat naprosto cokoliv. Nejen o tom mluvil v rozhovoru Bernard Plavec.  

Na Příbramsku je o volby rekordní zájem

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - S úderem čtrnácté hodiny se včera na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení.  

OBRAZEM: Na Příbramsku začaly parlamentní volby

Příbramsko – S úderem 14 hodiny se dnes na Příbramsku otevřely dveře všech 228 volebních okrsků. Voliči dnes a zítra budou vybírat nové složení Parlamentu ČR z rekordních 31 politických uskupení. Volit mohli lidé včera až do 22 hodiny. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení