„Můj první celkový odhad škod, jak jsem je monitoroval, byl kolem 30 milionů korun. Ale v průběhu dalších dnů, kdy se údaje zpřesňují, se domnívám, že půjde o vyšší částky - budeme se pohybovat na 45 až 50 milionech korun," poznamenal k celkové bilanci škod napáchaných velkou vodou v Sedlčanech. Z toho obnova veřejného prostranství – především v oblasti Červeného Hrádku, Sestrouně, v Sedlčanech v Potoční ulici, Zberazské a Pod Potoky - si prý vyžádá kolem 2,5 milionu korun. „Z městských sportovních zařízení utrpěl největší újmu zimní stadion, kde byly po opadnutí vody nejen nánosy bahna, ale poškodily se elektrorozvody a sádrokartonové příčky. Odnesla to také rolba, která se v současné době opravuje. Byly zahájeny práce na opravě příček a pracovníci zimního stadionu ´pucují´ lední plochu a zbavují celý objekt nečistot," bilancoval Jiří Burian s tím, že na městských sportovních zařízení vystavuje povodeň účet na pět až šest milionů korun.

Potvrdil, že nejvíc byly v této zóně u potoku Mastník zničeny tenisové kurty Sokola Sedlčany. Sílu přírodního živlu pocítil také nedaleký fotbalový stadion. „Během posledních čtrnácti dnů sportovci a dobrovolníci vynakládají obrovské úsilí, aby pomohli dostat sportoviště takzvaně do normálu," dodal. Vysvětlil, že s opravou místních komunikací se město musí vyrovnat prostřednictvím svého rozpočtu. „Pokud jde o sportoviště, zahájili jsme jednání s pojišťovnami," sdělil.

Ke zničenému můstku, který vede k tenisovým kurtům a hodně ho využívají i obyvatelé Zberazské ulice, sdělil: „Konstrukce je v pořádku, mostovka složená z pražců je úplně zničená. V nejkratší možné době, tím myslím za několik dnů, chceme most provizorně zprovoznit. Chtěl bych však navrhnout definitivní podobu mostu, v níž by byla mostovka nahrazena ocelovými díly." Můstky na Červeném Hrádku a v Potoční ulici v Sedlčanech, které město opravilo po povodních v minulých letech, prý velkou vodu ustály. Marie Břeňová