Příznivci bílého sportu mohou tak využívat pět z šesti původních. „Oprava šestého kurtu je zatím v nedohlednu," poznamenal Jiří Doubrava, starosta TJ Sokol Sedlčany s tím, že pokud bude příznivé počasí, ožijí kurty v polovině dubna.

Škody na sportovišti, které je v blízkosti potoka Mastník, byly mnohamilionové. „Jen díky obrovskému množství odpracovaných hodin našimi členy, ale i nečleny, se povedlo dát vše do pořádku. Vypočetli jsme, že tam brigádnicky bylo odpracováno celkem 4000 hodin," bilancoval Doubrava.

Soutěží se zúčastní mladší žáci, starší žáci a dorost, dospělí skupiny A a B. Z větších akcí se budou na domácím hřišti konat turnaje mladších, starších žáků, dorostu i dospělých.

Po několika letech se do Sedlčan vrátí turnaj veteránů. Bude se hrát celoroční tenisová soutěž neregistrovaných členů, dva turnaje sedlčanské čtyřhry.

Také klubovna, kterou hodně poznamenala velká voda, je již v provozuschopném stavu. „V současné době jednáme s novým nájemcem a vypadá to, že od začátku sezóny by mohlo začít i toto naše klubové zařízení sloužit," plánuje Jiří Doubrava.

Přes zimu chodili tenisté – zejména mládež – trénovat do nafukovací haly, která je hned za plotem sokolského hřiště. „S jejím majitelem Františkem Skalickým máme nadstandardní vztahy," poznamenal Doubrava. Někteří hráči prý ale v zimním období dávali přednost halám v Dublovicích nebo ve Voticích.

Marie Břeňová