Nejvíce jedovatých zplodin se dostalo právě do bytu Heleny Šedivé a jejího manžela, který dělá u firmy kotelníka. „Stačila chvíle a dostalo se to až k nám. Kolíky a šňůry na prádlo jsou úplně seškvařené. Musela jsem to vyhodit a pořídit nové,“ přiznala.

Po ohlášení požáru prý přijela tři požární auta. S největšími plameny se hasiči potýkali údajně asi třicet minut, ale kouř stoupající do obytných prostor ubytované lidi na noc vyhnal z domovů. Podle slov jednatele Dokasu Jiřího Krotila naštěstí nedošlo k nejhoršímu. „Když jsem viděl ty plameny, představoval jsem si v tu chvíli škody mnohem větší. Jsem rád, že se lidé mohli druhý den vrátit domů. Takže šlo pouze o jednu noc. Dvě rodiny ze čtyř obydlených bytů spaly u příbuzných a další dvě byly u nás na ubytovně. Ráno se všichni vrátili, byty byly netknuté a vyvětrané. Nejhůř na tom byl jeden byt na té straně, kde hořelo. Dostal se tam prach a popílek, takže paní Šedivá bude mít co dělat, aby si doma uklidila, protože ta mastnota jde špatně dolů,“ vykreslil Krotil situaci zaměstnankyně.

S úklidem Heleně Šedivé prý pomáhá její dcera, která svým ohroženým rodičům poskytla na kritickou noc střechu nad hlavou. „Požár vznikl v místnosti obsluhy mimo kotelnu. Kotel samotný je vlastně v podzemní části spolu s rozvody plynu. Došlo pouze k poškození elektroinstalace umístěné pod stropem. Škody se vyšplhaly na 250 tisíc korun,“ dodal Krotil s tím, že se už ve čtvrtek dalo v budově zatopit, takže nájemníci měli po návratu domů teplo.

Předchozí zprávu o požáru v Dobříši najdete ZDE!