Před dvaadvacátou páteční hodinou se vznítila střecha pizzerie Luigi na Březových Horách. U požáru zasahovalo pět jednotek hasičů z okresu, a to jak profesionálních, tak i dobrovolných. Likvidace plamenů trvala do brzkých ranních hodin.

"Požár se hasičům podařilo po několika hodinách uhasit a v sobotu ráno jsme se na místo vrátili na kontrolu. Shořelo celé podkroví a došlo ke zborcení střešní konstrukce. Okolní domy se podařilo od požáru ochránit," informoval vyšetřovatel příbramských hasičů Pavel Šušola.

Příčina požáru je zatím neznámá. Lidé bydlící v okolí pizzerie se domnívají, že jde o pomstu kvůli rušnému nočnímu provozu. Tuto teorii ale nepotvrdila ani policie ani vyšetřovatel hasičů.

"Verze máme tři. Mohlo by jít o úmysl, nedbalost, ale nejpravděpodobnější je technická závada na elektroinstalaci. Na místo se dostaví psovod, ale až v pondělí," pokračoval Šušola.

Do okolních objektů se podle slov vyšetřovatele požár nerozšířil, i když na nich stačil způsobit menší škody, jako například díry ve štítu.

"Při požáru nedošlo k žádnému zranění, jeho příčiny jsou v šetření," doplnila k události policejní mluvčí Monika Schindlová.

Škoda na majetku se pohybuje okolo dvou milionů korun.