Uzavírka je rozdělena na dvě etapy. První se týká části od navazující ulice Dlouhá po ulici Alešova. Druhá etapa se posune od Alešovy ulice po ulici Mixovu.

„S ohledem na uliční prostor a především bezpečnost není jiná možnost než stavbu, při které dochází k manipulaci s velkoobjemovým materiálem a pohybu těžké stavební techniky, provádět za úplné uzavírky,“ zdůraznil starosta Příbrami Jan Konvalinka a doplnil, že pro potřeby stavby byla zabrána také část parkoviště.

„Občané z Milínské proto mohou využívat parkoviště na Flusárně a po dobu rekonstrukce je v čase od 16 do 9 hodin také možno bezplatně odstavit svůj vůz na parkovištích s parkovacími automaty na náměstí T. G. Masaryka a v Zahradnické ulici,“ dodal.

S uzavřením prvního úseku Milínské se nyní vede veškerá doprava objížďkami. S navrácením provozu do Plzeňské ulice, kde Ředitelství silnic a dálnic ČR zprůjezdnilo most, zdejší autobusové linky nyní opět jezdí na běžných trasách. Ty, které obvykle jezdí Milínskou ulicí, jsou nyní vedeny ulicemi Březnická, Československé armády a Plzeňská.

Oprava Milínské ulice navazuje na práce v ulici Dlouhá, kde jsou už vodohospodáři hotoví. Nyní v místě pracují plynaři a ulice by měla být opět plně průjezdná v průběhu května.

Jakmile práce na hlavní ulici skončí, což by mělo být někdy v druhé polovině prázdnin, měla by se začít připravovat její celková rekonstrukce. Milínská ulice se tak jako jedna z nejvíce vytížených cest v Příbrami změní k nepoznání. Měla by se zvýšit bezpečnost v dopravě a komfort pro všechny dopravní účastníky, kdy projektanti mysleli mimo jiné na široké chodníky a pruhy pro cyklisty.