Podle mluvčího příbramského úřadu práce Jaroslava Minaříka se lidem nad padesát let shání práce hůře než těm mladším. „Taková je bohužel realita. Požadavky zaměstnavatele většinou uchazeči nesplňují, například práce s počítačem, kterou ve svém dřívějším zaměstnání nepotřebovali, je po nich nyní vyžadována,“ řekl Jaroslav Minařík. Podle něj je ale nabídka volných pracovních pozic dostatečná a situaci nevidí tak tragicky.

Příbramský úřad práce registroval ke konci ledna 45 volných pracovních míst pro lidi se zdravotním postižením. „Těchto míst je bohužel jen omezený počet,“ podotkl Jaroslav Minařík. Na Příbramsku existují také tři chráněné dílny, dvě v Sedlčanech a jedna v Příbrami. V těchto pracovních prostorách mohou pracovat zdravotně a tělesně postižení.

„Aby pracoviště splňovala statut chráněné dílny, musí podíl zdravotně a tělesně postižených činit minimálně 60 procent,“ dodal Jaroslav Minařík.
K poslednímu dni měsíce ledna evidoval Úřad práce v Příbrami celkem 3773 uchazečů o zaměstnání. Také k tomuto dni činila nezaměstnanost v okrese Příbram 6,2 procenta. Je to o 136 osob více než ke konci minulého měsíce.
 
Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku se počet osob ucházejících se o práci snížil o 797 osob. V lednu tohoto roku také poskytoval Úřad práce v Příbrami příspěvek v nezaměstnanosti 1669 uchazečům o zaměstnání, což je 44,2 procenta ze všech osob v evidenci.