Žákům Základní školy ve Školní ulici v Příbrami opravdu nezbývá, než závidět. Pozítří jdou totiž naposledy do školy. O týden dřív se tak mohou rozjet na prázdniny, po kterých se navíc mohou těšit na příjemnější školní prostředí s novými prostředky k výuce.

Už před několika týdny se v areálu školy začalo se stavebními pracemi, které zasahovaly do výuky, a proto vedení školy přistoupilo ke zkrácení školního roku. „Změna se týká sedmi dní vyučování, z nichž bude pět dní ředitelské volno a dva volné dny schválené ministerstvem školství,“ uvedla k modernizaci ředitelka Dana Křápková. „Konec školního roku je pro všechny náročný, ale myslím, že nové prostory pro volný čas a sport budou dostatečnou odměnou,“ dodala.

Na modernizaci školy získalo město Příbram peníze z Norských fondů, určené na podporu školství a na ochranu přírody. Stavební úpravy spolknou dotaci ve výši 9 milionů korun. Celkové náklady činí 18 milionů. „Chtěl bych říct, že získání dotací na modernizaci školy z Norských fondů byl veliký úspěch,“ konstatoval příbramský starosta Josef Řihák.

Prázdninové rekonstrukce se také dočká Základní škola 28. října v Příbrami. Půjde o zateplení budovy včetně nové fasády a střechy, nová okna a vylepšení topné soustavy. Rekonstrukce, která se má rozběhnout v pondělí, vyjde na něco přes 20 milionů korun.

Dva dny volna navíc zajistily současné opravy suterénu žákům Základní školy Jiráskovy sady v Příbrami. Děti tu po prázdninách budou mít nové šatny, keramickou dílnu a kuchyňku. Oprava vyjde na 6,1 milionu korun.

Základní škola v ulici Bratří Čapků v Příbrami se chystá o prázdninách dokončit sportoviště. Částka investice ale ještě není vyčíslená.