Kdo by čekal dnes na příbramském vlakovém nádraží na svůj pravidelný spoj do Milína, ten se nedočká. Může však využít náhradní autobusové linky. Od sedmi hodin ráno až do téměř šesti hodin večer totiž platí na této trase výluka. Důvodem je stavba železničního přechodu nedaleko Junior klubu, na který Příbramáci čekají už řadu let.

V současnosti je mezi Základní školou ve Školní ulici a cestou, která vede okolo skateparku a Junioru, pouze vyšlapaná stezka. Samotné místo, kde lidé přecházejí koleje, navíc není příliš přehledné, protože se nachází v zatáčce. Cestu navíc výrazně poničily poslední přívalové deště, které dokázaly vyhloubit velké jámy, v noci špatně viditelné.

„Jednou jsem na tomhle místě potkal takové hrozně ubrečené děvče. O chvíli později jsem si všiml, že na kolejích leží přejetý pes. Nemyslím si, že by se takové události stávaly často, ale tohle místo opravdu může být nebezpečné,“ řekl Petr Jindáček z Příbrami, který přes stávající přechod chodí několikrát každý den se psem na vycházku. Nyní připravují řemeslníci část přechodu, která se dotýká přímo kolejnic, následovat bude stavba chodníku od základní školy až k parkovišti u Junioru včetně veřejného osvětlení a zbržďovacích sloupků pro cyklisty. Tato část se ale už obejde bez vyřazení vlakové dopravy.

„Se stavbami, které se týkají železnice, je to vždy složitější než u silničních projektů. Při výběrovém řízení nerozhodovala pouze cena, ale také právě třeba okolnosti dopravních výluk,“ naznačil starosta Příbrami Josef Řihák. Náklady na stavbu dosahují výše dvou milionů korun, přičemž město získalo státní dotaci 1,5 milionu korun.