„Když je mráz a není mokro, tak se dá pracovat lépe,“ řekl Vít Jakoubek, který se svou firmou přivezl oranžový vůz ukázat do poměrně poničené Seifertovy ulice.

Policie odklonila dopravu a tři pracovníci se pustili do díla. Nejprve bylo zapotřebí z výtluku vyfoukat vodu. Poté výhřevný panel, který dominuje zádi vozu, po spuštění k zemi během chvilky s pomocí infračervného spektra záření rozehřál asfalt z prohlubní tak, že jej pracovníci snadno rozrušili ocelovými hráběmi.

Přisypali trochu asfaltového recyklátu, předem připraveného v zásobníku, jenž je součástí stroje. Po pečlivém urovnání opravovaného místa následovala poslední fáze – zhutnění povrchu vibračním válcem. Na opravené místo bylo možno vjet už po pár minutách. Přihlížející představitelé města byli s ukázkou spokojeni.

„Jednali jsme s výrobcem a máme ho objednaný. Dodací lhůta je dva až tři měsíce. Přislíbili nám, že za dva měsíce bychom ho měli mít. Zvolili jsme menší přívěsnou variantu. Cena bude něco přes dva miliony korun, které půjdou z rozpočtu technických služeb. Zde také stroj bude,“ uvedl s odstupem několika dní tehdejší starosta Příbrami Josef Řihák.

Ještě stroj do Příbrami ani nedorazil a už o jeho služby projevily zájem i okolní obce. „Už se ozvaly, jestli bychom jim také občas vypomohli s opravami silnic. Možná, že bychom mohli vypomoci také Středočeskému kraji s opravou větších výtluků nebo i u státních silnic v blízkosti Příbrami,“ tenkrát řekl Josef Řihák.