Kolem půl páté dorazil prezident před místní domov seniorů, kde na něj čekali nejen jeho příznivci, ale také řada odpůrců. Někteří drželi transparenty, které zobrazovaly karikaturu prezidenta či hesla „Vrať nám republiku šarmantní alkoholiku" či „Nechci rady bonmotáka".

To nenechal prezident bez odezvy a na tyto transparenty reagoval. „Prezidentská volba skončila před tři čtvrtě rokem, takže byste tady neměli připomínat japonské vojáky ztracené v džungli, kteří bojovali ještě několik let poté, co druhá světová válka skončila," okomentoval prezident.

Návštěvu prezidenta si nenechal ujít také dvaasedmdesátiletý Mirek Procházka. „Přišel jsem se podívat, přeci jen je to velká událost. A pak také jsem ho už jednou filmoval, když tady byl se Zemákem. Jsem zvědavý, jak vypadá dneska. Jinak si ho vážím, protože si myslím, že přišlo takové lepší nadechnutí a že přijde snad jiná doba. Zajímalo by mě, jak prezident pohlíží na to, že tehdejší poslanci nadělali tolik špatných vyhlášek a projektů. A že dnes se jen otřepou a chtějí nám hlásat," sdělil Příbramskému deníku jeden z návštěvníků Mirek Procházka z Dobříše.

Prezident během proslovu vyzval návštěvníky, aby se zúčastnili voleb a zdůraznil, že mají možnost svobodně vybírat z mnoha stran. Naopak zrazoval od pasivnosti a hospodského tlachání a nadávání. Také se zmínil i o dalších krocích ve vládě. Pokud ODS vyhraje volby, jmenuje Miroslavu Němcovou předsedkyní vlády.

Po proslovu byl i čas na dotazy. Jako první vyzval prezident k položení otázek své odpůrce.

Na otázku, co očekává prezident od návštěvy Dobříše Miloš Zeman odvětil: „Jsem zde ze sentimentálních důvodů, jako mladý jsem  prochodil Brdy. Jedním z hlavních důvodů je proto vztah k Brdům."