Prezident republiky Václav Klaus udělil sedm milostí. Mezi žadateli o prominutí zbytku trestu byli i Tomáš Dunaj-Jurčo a Jaroslav Černý z Rožmitálu. Oba byli odsouzeni za nedovoleného ozbrojování. Prezident přihlédl k jejich dosavadní bezúhonnosti.
Případ se vlekl několik roků. Vše začalo v roce 2002, kdy pachatel přepadl benzínku v Rožmitále a ženu obsluhující čerpací stanici těžce zranil odpáleným ručním granátem. Při vyšetřování se přišlo na to, že granát pochází z muničního skladu bývalých rožmitálských kasáren. Následná kontrola zjistila, že ve skladu chybí granáty a další munice. Za viníka byl označen skladník Jozef Janíček. Ten se k tomu přiznal a policii sdělil jména lidí, kteří od něho měli munici kupovat. Mezi nimi figuroval i Jaroslav Černý a Tomáš Dunaj-Jurčo.
Okresní soud v Příbrami pak udělil obžalovaným podmíněné tresty. Černý s Dunajem a později i skladník Janíček, vyfasovali každý tři roky vězení nepodmíněně. Černý s Dunajem se na rozdíl od ostatních obžalovaných nikdy nepřiznali k tomu, že by munici odebírali. Tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Němec podal v jejich prospěch dvě stížnosti pro porušení zákona. Nejvyšší soud ale nevyhověl. Následovalo řízení o povolení obnovy procesu. V něm vznikly průtahy kvůli účasti svědků – vojáků, kteří byli v zahraničních misích. Odsouzení měli čekat ve vězení. Tenkrát jim prezident pomohl poprvé a přerušil oběma výkon trestu. Po návratu svědků řízení pokračovalo a oba odsouzení netrpělivě čekali až do současné doby, co se bude dít. Obnova procesu nebyla povolena, i když spoluobžalovaný Jozef Janíček změnil původní výpověď a řekl, že své známé křivě nařkl. Janíček se oběma dodatečně omluvil.
a popřel jejich účast na trestné činnosti.