Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Při ostré palbě z houfnic se na dopadovce Brda objevil turista

Jince – Po celý týden až do čtvrtka se v Brdech konají vojenské manévry s ostrými střelbami. A mohly skončit tragédií. Při ostré palbě ze samohybných houfnic se objevil člověk v cílové ploše Brda. Podle informací spadla střela asi 400 metrů od tohoto člověka!

3.4.2014 7
SDÍLEJ:

Střelba z houfnice v Brdech.Foto: Petr Ježek

„Jen shodou náhod jej nezasáhla žádná střepina. Dotyčný byl prý na čundru a nedívá se jestli prý jsou někde střelby. Ignoroval veškeré cedule s varováním. Byl předán Vojenské policii. Stačilo opravdu málo a sbírali jsme ho po celé cílové ploše," napsal zřejmě na žádost někoho z vojáků autor stránek www.brding.cz.

„Sakra ať lidi to varování neberou na lehkou váhu. My na 3 km vidíme člověka v ploše jen jako malou tečku a není v silách AČR udělat rojnici kolem celé plochy, když se střílí," píše se dále na webu.

Podle nastaveného režimu ve Vojenském újezdu Brdy je vstup umožněn jen o víkendech a státních svátcích, navíc do cílových ploch se vstupovat nesmí vůbec.

Rozpis střeleb se dá vyhledat na oficiálních stránkách újezdního úřadu www.vojujezd-brdy.cz.

To připomíná i Karel Urban z výše uvedeného úřadu. „Střelby máme na stránkách, ale to sledují hlavně „průjezdáři", protože se občas zavírá i obecnická silnice," řekl na to Urban. Průjezdáři má na mysli lidi, kteří mají povolení na průjezd mezi Obecnicí a Zaječovem. Tato silnice bývá uzavřena při ostrých střelbách ze Sýkorek a Hrachoviště, kdy střely prolétají nad touto komunikací, než dopadnou na Brdu. Někdy se zavírá i v případě střelby v prostoru Brdy.

Karel Urban dále upozorňuje, že z bezpečnostních důvodů jsou všude informační tabule a značky stále platné a ty by v podstatě měly stačit.
„Není možné, aby někdo vkročil do újezdu a neviděl nějakou informační tabuli. Všechny cesty jsou navíc označeny infotabulemi a zákazy vjezdu a dopadovky na všech vstupech jsou značeny ještě speciálně," upřesnil Karel Urban.

Dělostřelci z Jinců zahájili první letošní cvičení s ostrou střelbou už v pondělí přesunem vojenské techniky do brdského výcvikového prostoru.
Cílem tohoto cvičení je prověření vycvičenosti palebných baterií k poskytování palebné podpory pro jednotky 4. brigádního úkolového uskupení a sladění činnosti štábu, jednotek koordinace palby a logistické podpory.

„Výcvik je zároveň prověrkou připravenosti štábu a všech jednotek 13. dělostřeleckého pluku na dvoutýdenní certifikační cvičení střelby a řízení palby s ostrou střelbou s názvem GRASS FIRE 2014, které proběhne ve Vojenském újezdu Brdy v polovině měsíce května a také na největší součinnostní cvičení Armády ČR ve vojenském prostoru Hradiště, kde bude plnit palebné úkoly více jak stovka jineckých vojáků," připomněl Michal Abrhám z dělostřeleckého pluku.

Autor: Karel Hutr

3.4.2014 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:
Jiří Suchý a Jitka Molavcová s orchestrem divadla Semafor

V Příbrami zazní hity z divadla Semafor

Vizualizace přestupního terminálu v Sedlčanech.

Sedlčany si vezmou úvěr na modernizaci autobusového nádraží

Překročil osmdesátku, na kurtech bývá od jara do podzimu

Sedlčany - Zbyněk Jetel je nejstarším sedlčanským tenistou. Na kurtech Sokola Sedlčany nebo u tréninkové zdi ho můžeme vidět od jara do podzimu. Dokud to jen trochu počasí dovolí, věnuje se bílému sportu denně alespoň hodinu.

Příbramští ochránci koček hledají podporu a pomoc

Příbram – Spolek pro kočku pomáhá opuštěným a nalezeným kočkám ve městě už šest let. Jeho hlavní činností je jak péče o kočky a koťata žijící venku, tak o ty nalezené, nemocné či nějak zraněné. 

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Spisovatelka Michaela Burdová: Láká mě spojení příběhu s obrázky

Sedlčany /FOTOGALERIE/ - Michaela Burdová žije v Sedlčanech na Příbramsku. Ve svých 27 letech je vyhledávanou autorkou fantasy knih pro děti a mládež. Patří k několika současným českým spisovatelům, které toto povolání uživí. Dosud jí vyšlo dvanáct knížek, a protože jí inspirace neopouští, v březnu 2018 pokřtí třináctou. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení