Historické motocykly, s jejichž expozicí muzeum zahájilo novou sezonu, zapůjčil Ivan Šedivý. Slavnostního otevření se zúčastnili také Ota Schnepp regionální manažer komunikace
a mluvčí Skupiny ČEZ pro severní a střední Čechy, dále Kateřina Kalistová, náměstkyně pro řízení sekce živého umění Ministerstva Kultury a Karel Horčička, krajský radní pro oblast kultury a památkové péče.

První nápad na vznik muzea přišel na podzim roku 2011,o dva roky později se této iniciativy chopil nově založený Muzejní spolek Dobříšska. V květnu 2016 pak mohla veřejnost do nově otevřeného muzea zavítat na prohlídku prvních expozic, tehdy podpořila Nadace ČEZ snahu spolku více než jedním milionem korun. Letos k nim pak přidala v rámci grantu Podpora regionů dalších 80 tisíc korun.

„Byť existujeme krátce, aktivity máme velice pestré a naše sbírky se neustále rozšiřují, stejně tak i programová nabídka pro návštěvníky. Proto jsme již nyní potřebovali dovybavit expozici dalším materiálním vybavením, abychom mohli stále pořádat kvalitní výstavy, přednášky a další akce. Konkrétně se jednalo o osvětlení, drobný nábytek, dětský nábytek, vitríny, krejčovské panny a figuríny,“ říká Radek Vystyd, předseda Muzejního spolku Dobříšska.