„Na jednání jsme od všech zainteresovaných, tedy složek Integrovaného záchranného systému, zástupců Krajské hygienické stanice, Oblastní nemocnice Příbram, 1. SčV., Vězeňské služby a zástupců provozovatele MHD získali všechny potřebné informace a doporučení. V této chvíli byl aktivován krizový štáb, na kterém jsme mimo jiné modelovali řešení situací, které by mohly v následujících dnech nastat,“ shrnul jednání starosta města Jan Konvalinka.

Online reportáž

Všechny přítomné složky Integrovaného zásahového systému jsou v současné době připravené. Složky IZS, stejně jako 1. SčV upravují priority své činnosti – prvořadým cílem je zajištění aktuálních potřeb obyvatelstva. „Nicméně je třeba stále pracovat na doplňování hygienických a ochranných prostředků jako jsou respirátory, roušky, rukavice,“ dodal Jan Konvalinka.

Obdobný stav je u Městské policie Příbram, která se bude nyní více orientovat na pořádek ve městě, a to z důvodu vyššího pohybu dětí v ulicích, což souvisí s uzavřením škol.

Dle aktuálních informací z Krajské hygienické stanice (KHS) na Příbramsku není zatím evidovaný žádný případ nákazy koronavirem, dva občané jsou v karanténě nařízené KHS. V celém Středočeském kraji je v karanténě 122 osob a prokázaných je 15 pozitivních případů.

Radnice také připomíná občanům možnost přihlášení k informačnímu servisu města, odkud budou bezplatně dostávat potřebné informace pomocí krizových SMS zpráv. Registraci služby najdou na webových stránkách města.

Koronavirus v Česku