Novou podobu by měly dostat například zastávky Sevastopolské náměstí, Zdaboř Fialka, Školní ulice u III. polikliniky, v ulici Osvobození u II. polikliniky, na Drkolnově nebo v Seifertově ulici u budovy archivu a na dalších místech. Přístřešky vyrábí a instaluje společnost Streepark z Třebíče za cenu více než 1,8 milionu korun bez DPH.

Ovšem u části veřejnosti se nová podoba autobusových čekáren s velkým ohlasem nesetkala. Lidé sice chválí design, nicméně upozorňují na několik nedostatků, které si jako cestující vyzkoušeli na místech, kde už nové přístřešky na zastávkách fungují.

„Hezká na pohled ano, ale jako čekárna, kde se má člověk schovat před deštěm a před sluncem nevhodná. Na zastávce čeká běžně 10 lidí i více. Sednout si mohou tak maximálně dva,“ uvedla na sociální síti na adresu nových zastávek například Eva Zamykalová. Podle ní jsou skleněné zastávky nebezpečné i pro ptactvo.

Vedení města naopak tvrdí, že na novou podobu autobusových čekáren má kladnou odezvu. „Máme ohlasy v drtivé většině pozitivní s tím, že zastávky proti těm minulým prohlédly a kvalita čekání na autobus se určitě zvýšila,“ míní o nových zastávkách místostarosta Martin Buršík.