„Tato lokalita je hodně zanedbaná. Už ale máme od architektů první skici, jak by toto místo mělo po úpravě vypadat,“ uvedl města Jan Konvalinka.

Podle vedení města by součástí projektu na obnovu této lokality mělo být i vyčištění nádrže a lepší přítok a odtok. Radnice prý chce, aby voda ze sousední Kaňky netekla rovnou do Příbramského potoka, ale právě přes Čekalíkovský rybník.

Průtok kromě čištění rybníku zajistí také lepší podmínky pro jeho faunu a flóru. Vytvořená studie se pak stane podkladem pro projektanty a celkovou úpravu rybníku a jeho okolí.

close Úprava Čekalíkovského rybníku a jeho okolí bude dalším z projektů Zelené páteře města Příbram. info Zdroj: Deník / Radek Ctibor zoom_in

Čekalíkovský rybník a jeho okolí by měl být jakýmsi protikladem Nového rybníku. „Nový rybník je určený pro aktivní odpočinek, zatímco tady by mělo vzniknout vyloženě relaxační místo,“ vysvětlil vizi Konvalinka s tím, že jednou z možností je i odkaz na Valle di Ledro a tématiku italských vysídlenců, kteří za první světové války pobývali na Příbramsku.

Také by mělo dojít k napojení lokality na stezky v okolí vedoucí na Svatou Horu, Sázky, Nový rybník a kolem Q-klubu.