„Je neuvěřitelné, jakým způsobem se lidé zhostili povinnosti nosit roušky. Do šití se zapojila snad celá Příbram, za což všem zúčastněným ještě jednou děkuji,“ řekl příbramský starosta Jan Konvalinka.

Distribuce roušek bude probíhat v pátek 27. března od 13 do 15 hodin na náměstí T. G. Masaryka, náměstí 17. listopadu a březohorském náměstí J. A. Alise. Rozdělovat se bude zhruba okolo jednoho tisíce roušek.

Město ovšem s ohledem na omezený počet roušek žádá veřejnost o maximální solidaritu, tedy aby se v rámci této nabídky přednostně dostalo těm, kteří skutečně nemají jiný zdroj. „Roušky budou zájemcům dávány balené po dvou kusech,“ dodal starosta města.

Občanům starším 65 let vedení města doporučuje, aby se v případě zájmu o roušky obrátili na městskou zelenou linku pomoci (tel.: 800 555 600, 800 444 401) a na náměstí osobně nechodili. Distribuci roušek by v tomto případě zajistí dobrovolníci.

Pokud mají roušky našité i jednotlivci tak i oni je mohou přinést. „V případě, že máte doma našité roušky a rádi byste pomohli ostatním, obracejte se na bezplatná telefonní čísla Zelené linky. I vaše roušky tak budou moci být distribuovány veřejnosti,“ vyzývá Jan Konvalinka.

Online reportáž

Koronavirus v Česku