Z kontroly vyplynulo, že se jedná o šest mostů, které bude muset prověřit statik. „Nejsou úplně v havarijním stavu, ale chceme mít jistotu, aby se nestala žádná tragédie,“ konstatoval místostarosta Martin Buršík. Mezi vy tipované mosty patří například most na Rynečku, ve Špitálské ulici, u Flusárny nebo v Podlesí.

Posudek statika radnice už má. „V tomto týdnu se uskutečnila schůzka, na které bylo probráno 21 vypracovaných posudků, ale celkem jich bude zhruba 40. Další posudky budou dodány v průběhu nejbližších týdnů. Poté bude následovat vypracování seznamu potřebnosti oprav mostů jak pro pěší tak pro motorová vozidla,“ doplnila tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Na podzim msto nechalo provizorně opravit dřevěnou lávku přes Příbramský potok. Místní obyvatelé si totiž dlouhodobě stěžovali na její neutěšený stav. „Lávka je zatím v provizorním provozu s tím, že na jaře příštího roku bude postavena lávka nová,“ sdělila tisková mluvčí radnice Eva Švehlová.

Stav a kontroly mostů se mnoho let neprováděly. Důvodem podle samostatného oddělení silničního hospodářství bylo, že v minulosti nebylo jednoznačně definováno, kdo má tyto prohlídky zajistit. Tím došlo k situaci, že nebyly zajištěny vůbec. Poslední prohlídka se uskutečnila v roce 2002.